12 Февруари, 2026

Станишев благодари на Юнкер, че подкрепи България за Шенген

Станишев благодари на Юнкер, че подкрепи България за Шенген

В деня, в който председателят на Европейския съвет Доналд Туск е в София, президентът на Партията на европейските социалисти (ПЕС) Сергей Станишев благодари на него и на шефа на Еврокомисията Жан-Клод Юнкер за подкрепата му за България в Шенген.

Станишев направи това във фейсбук след срещата си с Юнкер, на която присъствал и Джани Питела, председател на Групата на социалистите и демократите в Европарламента.

Ето какво написа той в социалната мрежа:
"Днес заедно с Жан-Клод Юнкер и Джани Питела говорихме за Социална Европа. Социалната политика и солидарността са ключови за бъдещето на ЕС. Без съмнение, те ще бъдат важна част от разискваните сценарии, посочени в Бялата книга на председателя на ЕК. За нас, социалистите, 2017-та трябва да е годината на възраждането на Социална Европа.

Благодарен съм на Жан-Клод Юнкер за заявената му искрена подкрепа за членството на България в Шенген. На срещата ни повдигнах отново темата, защото смятам, че сега е моментът да поставим въпроса и да предприемем тази стъпка.

Доналд Туск също подкрепи влизането ни в Шенгенското пространство пред президента Радев в София. Време е да направим национално усилие за постигането и на тази важна за България кауза."

 
Сподели:

Коментари (0)

Георги Харизанов: Формалното дистанциране на Андрей Гюров от ПП-ДБ звучи закъсняло и донякъде неубедително

Георги Харизанов: Формалното дистанциране на Андрей Гюров от ПП-ДБ звучи закъсняло и донякъде неубедително

Служебното правителство на Андрей Гюров влиза в мандата си с огромен обществен натиск и куп нереалистични надежди. Въпросът не е какво иска обществото, а какво реално може да направи изпълнителната власт по закон.

Деньо Денев: Никога не е имало служители на ДАНС сред обитателите на хижа „Петрохан“

Деньо Денев: Никога не е имало служители на ДАНС сред обитателите на хижа „Петрохан“

През юни 2024 г. в ДАНС са получени сигнали срещу неправителствената организация „Национална агенция за контрол на защитените територии“, председателствана от Ивайло Калушев

Съдът спря новите правила за паркиране в София

Съдът спря новите правила за паркиране в София

Става дума за новите текстове, които засягат платеното паркиране и организацията на движението