Той припомни, че властта на ГЕРБ и Бойко Борисов е изключително опасна и това е било ясно отдавна, но обществото е мълчало.
Сега говорят за Буда, но не се ли знаеше, че в началото на прехода Борисов е бил охранител в “Ипон”, говорят се и други тайни неща от миналото му, но въпреки това му дадоха неограничена власт.
Станишев призна, че за него и партията му няма път заедно с ГЕРБ. Той предупреди, че всеки, който се заиграе с червените от сегашната власт, няма място в БСП и предстоящите листи.
Бившият премиер предупреди, че сега трябва да се търсят добрите решения за страната. Според него единственият изход за излизане от кризата е с демократични механизми, а това са единствено изборите. Хората ще решат на кого да дадат доверие, посочи лидерът на БСП.
Той е категоричен, че служебният кабинет трябва да прекъсне връзките със сегашната власт и да осигури честни избори в страната. Лидерът на ПЕС призна, че имат стратегия и програма за излизане от кризата, но отказа да отговори дали е готов отново да стане премиер и да влезе в коалиция с ДПС.
Още от България
Затвориха аквапарк във Варна, злосторници са повредили умишлено съоръженията
"За нас най-важна е безопасността на всеки посетител, затова аквапаркът във Варна временно няма да работи, докато не отстраним всички щети"
МВнР, във връзка със задимяването от сръбските пожари: България предложи помощ на Сърбия
Посолството ни в Белград е връчило вербална нота с искане за информация относно огнището на пожара, намиращ се в трансграничен район
Нинова: Прогресистите намаляват минималната заплата, запазват тези в бордовете – огромен скандал!
"Това е най- антисоциалното и най-антихуманно, некадърно и алчно правителство"