18 Януари, 2026

Станишев хвали Орешарски – спасявал държавата

Станишев хвали Орешарски – спасявал държавата

Той призова от парламентарната трибуна българските граждани да съдят правителството по делата. По думите му екипът на Пламен Орешарски прави обратното на това, което правеше правителството на Бойко Борисов и ГЕРБ. 

Това правителството направи повече социални неща за 6 месеца, отколкото правителството на Борисов за 4 години. Над 3 млн. българи получават повече в политики, които засягат конкретно тяхното битие. Имаме абсолютно ясна политика в подкрепа на българския бизнес, отбеляза Станишев и добави: Чухме призиви за парламентаризъм, но нека си припомним - предишният министър-председател идваше тук веднъж на два три месеца, явяваше се като Господ, правеше си пиар и си тръгваше. За първи път от години имаме изпълнителна власт, която се отчита и пред българския парламент, и пред обществото. Свидетели сме на третия отчет на правителството на Пламен Орешарски", зави още Станишев.

Лидерът на социалистите подчерта дебело, че правителството трябва ясно да осъзнава, че е функция на парламента, да се отчита, да посочва приоритетите и да върви още по-решително напред. Той прогнозира, че “силите на реваншизма, които пак не са в пленарна зала, ще направят всичко възможно да се завърнат на власт, за да я консумират. Искам да им кажа - няма да им мине номерът. Опитите им ще бъдат спрени категорично, защото имаме кауза - да спасяваме държавата", предупреди Сергей Станишев.

Сподели:

Коментари (0)

Мохамед Халаф: До седмица Тръмп ще атакува Иран. но не смята да гради демокрация там

Мохамед Халаф: До седмица Тръмп ще атакува Иран. но не смята да гради демокрация там

За момента атаката е спряна, защото трябва Израел да се подготви. Иран има 1500 балистични ракети, а Русия и Китай са предоставили на Техеран нови оръжия.

Силви Кирилов: Пикът на грипа се очаква в края на месеца, едва ли ще се стигне до национална епидемия

Силви Кирилов: Пикът на грипа се очаква в края на месеца, едва ли ще се стигне до национална епидемия

Според него децата са най-уязвими към този грипен щам, тъй като имунната им система "няма компетенцията", която има тази на възрастния човек. От грипа обаче са застрашени и хората над 65-годишна възраст.

Премръзнал щъркел потърси убежище в параклис край Бургас

Премръзнал щъркел потърси убежище в параклис край Бургас

Спасителите го намерили вторачен в иконата на София, Вяра, Надежда и Любов.