11 Февруари, 2026

Станишев и Борисов се обиждат на "лъжец"

Станишев и Борисов се обиждат на "лъжец"

В характерната за Станишев менторска риторика, лидерът на столетницата подчерта, че всичко обещано от ГЕРБ, когато дошли на власт, се оказало една огромна лъжа, в това число Борисов излъгал и за това, че щял да построи АЕЦ “Белене”.

Те и "Белене" обещаха, че ще строят, и че няма да лъжат и крадат обещаваха. Всеки ден ни сервират поредната си лъжа. И ще продължат да лъжат - това е ясно. По-лошото е, че се опитват да заблуждават цялото общество. Сега, дни преди референдума, ще вадят една дума, отделни изречения и ще се опитват да ни натрапват тези манипулации за истина. Изумително е как така четири години документи стоят в кашони и чак сега решиха да го извадят на светло, коментира още червеният лидер.

Според него на всички е ясно, че ако имаше нещо - дори трохичка - ГЕРБ от това досега планина щяха да направят.

Станишев нарече последния ход на Бойко Борисов манипулация и подчерта, че ГЕРБ ги е страх, а Бойко Борисов лично го е страх от гласа на българите на 27-ми януари.

ГЕРБ непрекъснато се опитват да манипулират хората с откъслечни извадки, както направиха и с доклада на HSBC - скриха част от него и досега отказват достъп до засекретените части, просто защото не им е изгодно и не искат истината да излезе наяве, припомни още Станишев.

По думите му е обидно към хората постоянно да трябва да се показва как безсрамно лъже премиерът на България. „Отвратителни нрави, отвратителни средства и пълно безсрамие - това демонстрират на финала на мандата си управляващите", възмути се Станишев. 

Сподели:

Коментари (0)

 „Алфа Рисърч“ : Гребенът на вълната няма да е само за Радев

„Алфа Рисърч“ : Гребенът на вълната няма да е само за Радев

"Той остава на равнището на общи формули – борба с олигархията, справедливост, съдебна реформа, независимост – но без яснота какво конкретно се предлага и как ще бъде реализирано. По външнополитическите теми двусмислеността е още по-видима", твърди Боряна Димитрова . 

Слави Трифонов: ПП–ДБ действат панически по казуса „Петрохан“ - чакат Гюров да стане премиер и да замете всичко

Слави Трифонов: ПП–ДБ действат панически по казуса „Петрохан“ - чакат Гюров да стане премиер и да замете всичко

"Те почти всички са излезли от разни НПО организации, получават пари през НПО-та, дават държавни пари на същите НПО-та и сега се сетили, че няма контрол"

Комисия на СОС отхвърли предложението площад "Александър Невски" да носи името на св. Иван Рилски

Комисия на СОС отхвърли предложението площад "Александър Невски" да носи името на св. Иван Рилски

Близо година разглеждането на предложението се отлагаше под различен предлог