28 Юли, 2026

Станишев поде политическите совалки

Станишев поде политическите совалки

 

Днес бяха осъществени първите разговори с извънпарламентарните партии "Лидер" и "Модерна България". 

Станишев представи най-неотложните мерки в програмата на бъдещия кабинет и акцентира върху трагичното, по думите му, състояние на енергетиката.

Имам информация, че тези, които уж спечелиха изборите, се опитват да подклаждат миньорите да правят протести, а всъщност те са тези, които ги докараха до това състояние, заяви лидерът на БСП.

Кънчо Филипов, председател на партия "Лидер", зад която стои собственикът на редица минни, топлофикационни и енергийни предприятия Христо Ковачки, заяви, че изборните резултати са огромна отговорност върху БСП. Според него най-необходима е стабилност на България. Необходим е 10-годишен икономически план, приет с национално съгласие, посочи Филипов.

Според "Лидер" трябва повече средства да остават в бизнеса, за да може той да ги инвестира, и партията би подкрепила мерки в тази посока. Филипов призоваха и колкото се може повече предприемачи да се включат в обществения живот.

Борислав Цеков от "Модерна България" заяви, че тяхната кауза е граждански контрол върху политиците, институциите и монополите. Цеков се обяви за намаляване на партийните субсидии.

 

 

Сподели:
Ивайло Мирчев: Кандидатурата на Йотова изглежда като операция „Радев, трети мандат“

Ивайло Мирчев: Кандидатурата на Йотова изглежда като операция „Радев, трети мандат“

"Може би защото Радев се чувства най-комфортно сред хора, които отразяват неговия образ и потвърждават централната му роля", казва той

След скандал: Мъж запали жена си пред децата, има опасност за  живота ѝ

След скандал: Мъж запали жена си пред децата, има опасност за живота ѝ

Предстои да му бъде повдигнато обвинение за опит за убийство с особена жестокост и по особено мъчителен за жертвата начин

Евакуирани са всички пътници от швейцарския круизен кораб, който заседна край Видин

Евакуирани са всички пътници от швейцарския круизен кораб, който заседна край Видин

Катерът на "Гранична полиция" е направил общо 20 курса за превозването им

Коментари (0)