22 Май, 2026

Таксиджията-убиец: Страшно много съжалявам, още съм в шок

Таксиджията-убиец: Страшно много съжалявам, още съм в шок

"Искам да кажа, че страшно много съжалявам и още съм в шок от случилото се. Това е", заяви Куртев. Той призна, че е пил мента с приятели в 18:30 часа в деня на катастрофата. Съдия Мими Петрова представи в съдебната зала случая. Куртев не отговори на въпрос на съдията защо е карал след употреба на алкохол и то - такси. Обвиняемият не каза нищо и когато съдия Петрова каза в залата, че неговото дете е на годините на шестгодишното дете, което пострада при катастрофата, и остава в критично състояние.

Таксиметровият автомобил, управляван от Куртев, се е движил с 98 км/ч, когато е изгубил управление, излязъл е от посоката на движение и се е завъртял. При удара в автобусната спирка, бяха ранени 12 души, една от жените после почина в болница, а състоянието на някои от 11-те други пострадали остава критично.

Сподели:

Коментари (0)

"Демократична България" внесе в НС законопроект за изцяло машинно гласуване

"Демократична България" внесе в НС законопроект за изцяло машинно гласуване

Гласуване единствено с машини както в страната, така и в чужбина на парламентарни, президентски, местни и избори за европарламент, предвиждат промените

Радев се среща с Урсула фон дер Лайен на 28 май

Радев се среща с Урсула фон дер Лайен на 28 май

На 18 май Радев се срещна с германския канцлер Фридрих Мерц

Папа Лъв XIV  изпрати благословия към целия български народ

Папа Лъв XIV изпрати благословия към целия български народ

Председателят на парламента подари на светия отец икона на Свети Иван Рилски - небесен закрилник на българския народ и основател на Рилския манастир в България