18 Август, 2026

Трактора бутал Надето за кандидат-президент на сините

Трактора бутал Надето за кандидат-президент на сините

Макар и индиректно Петров лично лансирал  Нейнски пред него, когато бил освободен от ареста. Тогава и името на бившия съветник в ДАНС се спрягаше сред кандидатите за държавен глава, пише Всеки ден.

От името на Петров за Надежда агитирали Михаил Михайлов, който се занимаваше с пиара на Иван Костов, както и лидерът на РЗС Яне Янев, съобщи пред ТВ7 Марков. Срещата му с тях била в софийско заведение, преди президентските избори, точно когато се е решавало кой ще бъде синият претендент за високия пост. Изборът трябвало да се направи между Надежда Нейнски, Ваньо Шарков и Румен Христов.

"При влизането заведението беше празно, на масата стоеше Алексей Петров - единствен клиент", разказа Марков. До този момент той не се познавал с Петров и не знаел, че ще присъства на срещата му, която била уговорена с Михайлов. „Надежда е най-подходящият кандидат за президент, нали?", казал Михайлов. Малко по-късно към групата се присъединил и Яне Янев. Той задал същия въпрос.

Самият Марков бил убеден, че разговорът се записва и след него информирал за подробностите тогавашния син лидер Мартин Димитров. Марков призна, че в онзи момент Нейнски е била и неговият фаворит за кандидат-президент. Тя обаче отпаднала именно заради оказания натиск.

Сподели:
Демерджиев:  Петрохан е пресечна точка на много интереси

Демерджиев: Петрохан е пресечна точка на много интереси

Той открои имена като Искра Фидосова, политически и институционални връзки и „огромни парични преводи“, които според него трябва да бъдат проверени

Нов протест в Пловдив иска държавата да продължи  съдебната битка за Панаира

Нов протест в Пловдив иска държавата да продължи съдебната битка за Панаира

Демонстрацията е факт въпреки съобщението от Министерството на финансите, че министър Гълъб Донев е внесъл заявление във Върховния касационен съд (ВКС), с което потвърждава държавния интерес по делото

Борисов:  Като разбраха, че  Димитър Николов  ще ги бие на президентските избори,  дадоха "Евровизия" на Бургас

Борисов: Като разбраха, че Димитър Николов ще ги бие на президентските избори, дадоха "Евровизия" на Бургас

"Лятната ни столица по наше време беше средище на срещи на най-високо ниво - от Ердоган, през Жан-Клод Юнкер, Дейвид Камерън, Орбан", заяви още той

Коментари (0)