25 Март, 2026

Трус 3.2 по Рихтер разлюля Смолян

Трус 3.2 по Рихтер разлюля Смолян

Земетресение с магнитуд 3,2 по скалата на Рихтер е регистрирано на територията на България, оповести Европейския сеизмологичен център. Земният трус е усетен в 1,45 ч. през изминалата нощ с епицентър на 14 км югоизточно от Борино, на 29 км западно от Смолян и на 151 км югоизточно от София, с дълбочина 2 км.

Геофизичният институт на БАН отчита земетресението с магнитуд от 3,1 по Рихтер, с епицентър западно от Триград и дълбочина 7,2 км.

Сподели:

Коментари (0)

Димитър Ганев: При силна конфронтация с "Прогресивна България" печели Радев

Димитър Ганев: При силна конфронтация с "Прогресивна България" печели Радев

Ганев отбеляза пряката зависимост между БСП и новия политически проект на абдикиралия президент, припознавайки в тях скачени съдове“

Външното ни министерство призова да не се пътува до Куба

Външното ни министерство призова да не се пътува до Куба

От ведомството подчертават, че в Куба се наблюдава задълбочаваща се кризисна ситуация в енергийната система на страната, включително липса на горива

"Мяра":  52,3% от българите осъзнават войната в Иран като заплаха за България

"Мяра": 52,3% от българите осъзнават войната в Иран като заплаха за България

Колебания в нагласите има сред по-младите поколения, както и в по-малките населени места в България