12 Април, 2026

Цачева: Да помним - когато сме единни, целите са достижими

Цачева: Да помним - когато сме единни, целите са достижими

"Винаги трябва да помним, че когато сме единни, целите са достижими. В това е величието на Съединението".

Това заяви председателят на Народното събрание Цецка Цачева по време на тържествената заря-проверка в Пловдив по случай 131-вата годишнина от Съединението на Княжество България и Източна Румелия.

Днес и завинаги Съединението е извор на гордост от общия порив и е неразделна част от самочувствието на българина, и на стремежа за достойно бъдеще, подчерта Цачева.

"Преди 131 години нашите предци извършват смел държавно-политически акт, който няма аналог в балканската и европейската история без да разчитат на помощ и защита от когото и да било", посочи тя, като допълни, че дейците на Съединението са показали безпримерен патриотизъм, любов към отечеството, смелост и решителност, реализъм и мъдрост, политическа, дипломатическа и военна зрялост.

Съединението е дело на целия български народ, дори и тези, които са били против, се вливат в общонародната радост. След Съединението България е друга и българският народ е друг - повярвал в силата на Съединението, каза още тя в словото си.

Върху тази истина, изписана на входа на Народното събрание, се крепи светоусещането на целия народ, обобщи Цачева. 

Сподели:

Коментари (0)

Крадци се надвикват - "Дръжте крадеца"

Крадци се надвикват - "Дръжте крадеца"

Безобразие от мащаба на договора с "Боташ" не се е случвало досега в България - при все целия дълъг списък на олигархичен произвол пред лицето на завладяните институции

Янкулов: Конституционният съд без никакво съмнение постанови, че Сарафов повече не може да  е и.д главен прокурор

Янкулов: Конституционният съд без никакво съмнение постанови, че Сарафов повече не може да е и.д главен прокурор

По думите му казусът е толкова ясен, че той не бива под никаква форма да става някаква разменна монета на политическия терен

Сметната палата: Близо 2,5 пъти са се увеличили сигналите за конфликт на интереси

Сметната палата: Близо 2,5 пъти са се увеличили сигналите за конфликт на интереси

От февруари 2026 г., с промяна в Закона за Сметната палата, одитната институция изпълнява и част от дейността на закритата Комисия за противодействие на корупцията