"Не сме отчайващо изостанали, но напредъкът ни е много бавен. Направените констатации в доклада на ЕК са обективни и съм удовлетворен от тях", коментира главният прокурор Сотир Цацаров.
Според него, те малко или много дават позитивна оценка на работата на прокуратурата, но това не е максимумът.
"Не можем да кажем, че в доклада има отличници, най-високата оценка, според мен е 4,50. Аз мисля, че съм оценен заради резултати и правя максимумът, за да си свърша работата", добави Цацаров..
"Другата седмица ще представим интересен проект, както за структура за противодействие на корупцията, така и за минимални и необходими изменения в Наказателно-процесуалния кодекс на експертно ниво", съобщи главният прокурор.
Промените ще бъдат насочени най-вече към предотвратяване на осуетяването на влезлите в сила присъди, визирайки зачестилите напоследък бягства в чужбина на осъдени, преди да бъде произнесена присъдата им.
Още от България
Весела Чернева: Не измервам българския национален интерес в руски олигарси и офицери от КГБ
От своя страна Огнян Дъскарев брани като Ватросов сегашната външнополитическа линия на страната и отсече, че България остава лоялен член на НАТО.
Андрей Гюров: Многослойната дипломация на Радев все пак има граници и това са границите на абсурда
„На какво точно държим? На санкциониран режим, който с кръв смазва гражданите си, който финансира терористите от Хизбула, Хамас, хутите…?", пита бившият служебен премиер
Радев кандърдисва "Америка за България" да финансира повече научни проекти
От своя страна представителите на фондацията поставиха въпроси, свързани с правната рамка, регулираща дейността на неправителствените организации|