16 Март, 2026

Цецка Цачева: Всекидневната ни сигурност е най-важна

Цецка Цачева: Всекидневната ни сигурност е най-важна

"Сигурността вълнува всички, без значение в коя сфера работим. Сигурността може да се коментира в много аспекти. Основата обаче е всекидневната сигурност за всеки човек", заяви Цецка Цачева, кандидат за президент на политическа партия ГЕРБ, която е патрон на дискусионен форум "Сигурност и устойчивост на българския бизнес и политика".

"В днешният глобален свят, пред лицето на съвременните предизвикателства, пред множеството кризи, които в глобален план застрашават всеки един от гражданите на планетата, има необходимост да търсим начините, пътищата, средствата за преодоляване на тези кризи, за да се постигне устойчивост, а преди това – сигурност. Във всички гледни точки на коментара за сигурността, било то национална, политическа или икономическа, има нещо, което стои в основата и за мен, като председател на Народното събрание винаги е било опорна точка, от която да работим. Това е всекидневната сигурност на човешкия живот, на отделния гражданин, който трябва да има гарантирана от държавните институции сигурност за живота си, за собствеността си, за качеството на своя живот, предвидимост в инвестициите", подчерта Цачева. 

По думите ѝ, българският парламент винаги е откликвал на тези потребности, в съответствие с целите на правителствената програма. 

"38% от общият брой на законодателните актове, приети в 43-то Народно събрание, са пряко или косвено насочени към решаване на проблеми на бизнеса в България. Този дял е повече то два пъти, спрямо законодателни инициативи, насочени към държавната администрация", обясни Цачева.

Сподели:

Коментари (0)

Ивайло Мирчев: НС не може да задължи правителството да внесе ратификация за Борда за мир

Ивайло Мирчев: НС не може да задължи правителството да внесе ратификация за Борда за мир

Според него, няма съмнения, че ПП и ДБ ще се явят заедно на изборите, а Явор Божанков би бил полезен в следващото Народно събрание

Министър Клисурски за горивата: Цените на колонките вероятно ще нараснат между 20% и 25%

Министър Клисурски за горивата: Цените на колонките вероятно ще нараснат между 20% и 25%

„Основната цел е да защитим българските граждани и българския бизнес от потенциалния голям скок в цените на горивата"

Трайчо Трайков: Горивата може да поскъпнат още, ако войната в Близкия изток продължи

Трайчо Трайков: Горивата може да поскъпнат още, ако войната в Близкия изток продължи

Той посочи, че все още не са фиксирани условията, на които трябва да отговарят българските граждани, за да получат компенсация заради поскъпването на горивата