31 Март, 2026

Цвета Караянчева: Готови сме за вот на недоверие, чакаме с интерес реакцията на Радан Кънев

Цвета Караянчева: Готови сме за вот на недоверие, чакаме с интерес реакцията на Радан Кънев

"Партия ГЕРБ е готова да се защити при поискан вот на недоверие". Това заяви пред Фокус депутатът и зам.-председател на ПГ на партията Цвета Караянчева. Според нея, работата на опозицията е именно да иска вот на недоверие, освен това на БСП й предстои да търси идентичността си на предстоящия конгрес. Караянчева отбеляза, че се очаква с интерес реакцията на Радан Кънев, който преди Нова година се обяви в опозиция.

„Разбира се, че винаги могат да се намерят грешки, проблеми има. Ние не сме с чувството, че сме свършили всичко в рамките на една година. Когато години наред не са правени реформи, няма как с вълшебна пръчка да се случат нещата“, коментира депутатът.

„Има, обаче, много важни задачи в този парламентарен сезон. Трябва да продължим първо с промяната на Закона за съдебната власт, защото при промяната на Конституцията не бива да спрем до тук. Имаме промяна на съдебната власт, промяна на процесуалните закони. Електронното правосъдие трябва да въведем. Това са важни стъпки, които трябва да извършим в много кратък срок“, обясни тя.

Цвета Караянчева подчерта, че задача от първостепенно значение ще бъде запазването на стабилността на правителството. „По този начин ще се запази и стабилността на държавата“, каза депутатът.

Относно вече независимите депутати, които доскоро бяха част от ДПС, Караянчева заяви, че няма да се търси тяхната подкрепа към ГЕРБ на всяка цена, тъй като управляващата коалиция разполага с достатъчен брой депутати за мнозинство в парламента.

Сподели:

Коментари (0)

Нейнски обсъди с Вадефул разширяването на ЕС на неформален съвет в Украйна

Нейнски обсъди с Вадефул разширяването на ЕС на неформален съвет в Украйна

Външният ни министър подчерта последователната подкрепа на България за европейската перспектива на страните от Западните Балкани, Украйна и Молдова

Бургаската полиция задържа шофьор с рекордните 4,46 промила алкохол

Бургаската полиция задържа шофьор с рекордните 4,46 промила алкохол

След извършената на място проверка е установено, че мъжът шофира след употреба на алкохол с концентрация – 4,46 промила

Агенцията за безопасност на храните спря нелегален внос на сирене и кашкавал

Агенцията за безопасност на храните спря нелегален внос на сирене и кашкавал

На 30 март т.г. митничари спират за проверка микробус с българска регистрация, влизащ в страната от Турция. В него е намерено значително количество сирене, кашкавал и др.