2 Май, 2026

Цветанов: Ако се докаже частен ГДБОП, напускам политиката

Цветанов: Ако се докаже частен ГДБОП, напускам политиката

 

Твърденията, че в държавата е действал частен ГДБОП са несериозни и абсурдни. Това са куп лъжи на хора от жълтата преса. Така бившият вътрешен министър Цветан Цветанов опроверга по Би Ти Ви твърденията на легия “Антимафия”, че по нареждане на него и Бойко Борисов е функционирала незаконна структура, която е разработвала журналисти и политици. 

Цветанов бе категоричен, че компетентните органи трябва да се произнесат по случая.(четете ТУК какво казват от легия "Антимафия")

Ако излязат доказателства за тези обвинения, ще се откажа от политиката. Тези обвинения са инспирирани от организираната престъпност и от опозиционните партии, посочи още шефът на предизборния щаб на ГЕРБ. 

Той бе категоричен, че не е подписвал и не съществува разработка “Будали” срещу редакторите на сайта “Биволъ”, но все пак допусна, че било възможно да има и разработка без той да знае. 

Бившият министър декларира, че не е подписвал разработки срещу журналисти по време на своя мандат. Той обаче предупреди за пореден път, че сега средата е изключително благоприятна за възраждане на престъпността. С гордост дясната ръка на Борисов заяви, че по време на управлението на ГЕРБ не е създадена нито една нова престъпна групировка, защото гръбнакът на мафията бил пречупен.  Според него ВИС и СИК не са жив по начина, по който ги познаваме от миналото. 

Цветан Цветанов обясни, че има и своя хипотеза за отвлечената дъщеря на Брендо, но иска МВР да бъде оставено да работи на спокойствие, за да има резултат.

В познатия си манипулативен стил Цветано изреди за пореден път големите успехи, които ГЕРБ и лично Бойко Борисов са постигнали още през 2001 година, когато той е станал главен секретар на МВР. Те започват от битката с престъпността до изграждането на магистрали, зали, детски градини и цялостния просперитет на държавата. 

Шефът на предизборния щаб на ГЕРБ обяви, че имат амбиции да спечелят изборите, а в момента се подреждат листите. Той бе категоричен, че скандалният лобист Емил Димитров – Ротманса, няма да намери място в листите. 

 

Сподели:

Коментари (0)

20 април – официален празник? В бунтовно Панагюрище богатите и заможните са били много повече от по-бедните

20 април – официален празник? В бунтовно Панагюрище богатите и заможните са били много повече от по-бедните

Уредникът Ирина Ботева заявява, че героизмът на априлци е безпримерен. Хора с черешови топове и кремъклийки пушки се хвърлят в боя като лъвове, вярвайки, че Бог ще подкрепи справедливата им кауза.

На 2 май повече слънчеви часове ще има преди обяд, после дъжд и гръмотевици

На 2 май повече слънчеви часове ще има преди обяд, после дъжд и гръмотевици

Максималните температури ще бъдат предимно между 10° и 15°, в София – около 12°

Мартин Димитров: Асен Василев собственоръчно разцепи ПП и ДБ - предупредихме го да не го прави

Мартин Димитров: Асен Василев собственоръчно разцепи ПП и ДБ - предупредихме го да не го прави

Димитров подчерта, че след този развой „Демократична България“ трябва ясно да поеме по собствен път и да се утвърди като силна дясна политическа сила