2 Януари, 2026

Цветанов: Бъчварова да обясни в парламента за липсата на комуникация в МВР

Цветанов: Бъчварова да обясни в парламента за липсата на комуникация в МВР

„Протестът на полицаите се дължи на нарушената комуникация между Министерството на вътрешните работи и синдикатите. Министърът Румяна Бъчварова и екипът й трябваше да обявят 14 дни преди това решенията за бюджета на МВР в сайта си. Финансовият министър няма вина, той иска да си върже бюджета”. Това заяви пред Нова ТВ зам.-председателят на ГЕРБ Цветан Цветанов. По думите му полицейските протести са спонтанни и предупреди, че не трябва съсловните организации да се противопоставят, както в момента внезапните стачки на служителите на реда пречели на нормалното придвижване на останалите граждани.

На въпрос на Анна Цолова за доверието на хората в МВР, Цветанов припомни, че по негово време като министър то е било над 50%. Според него то се е изгубило в обществото по време на управлението на Пламен Орешарски и вътрешния министър Цветлин Йовчев, който е направил законодателни промени без да ги обсъди със сектора за сигурност.

„Румяна Бъчварова трябва да обясни пред вътрешната парламентарна комисия какво се прави и какви са следващите стъпки в ресора. Аз лично научих за промените в МВР от медиите и от протестиращите. Не искам да коментирам за оставка на Румяна Бъчварова. Протестиращите обаче, както всички останали, трябваше да поискат разрешение от кмета. Горанов не може да си измисли сам бюджета, има 6 месеца на комуникация между министерствата”, каза още Цветанов.

„Таванът на заплатите в БНБ са популизъм от страна на Мартин Димитров и Реформаторския блок. Те се формират средно аритметични от сектора”, коментира депутатът от ГЕРБ. 

Сподели:

Коментари (0)

Бащата на Сияна отправи въпроси с призив към съвестта на съвременното общество

Бащата на Сияна отправи въпроси с призив към съвестта на съвременното общество

Той е уверен, че неговата борба ще продължи и през новата 2026 г. и си пожелава през новата година да споделя все по-малко болка и все повече надежда

Ограничиха движението на камиони през ГКПП "Илинден - Ексохи"

Ограничиха движението на камиони през ГКПП "Илинден - Ексохи"

От Главна дирекция "Гранична полиция" предупредиха, че поради стачни дейности и блокада от гръцките фермери ще има затруднения при преминаването на леки и тежкотоварни автомобили през всичките гранични преходи с Гърция

Таксиметровите тарифи в столицата скочиха с 18,6%

Таксиметровите тарифи в столицата скочиха с 18,6%

Приетата от Столичния общински съвет методика за индексиране на минималните и максимални цени за таксиметров превоз използва три основни компонента с различна тежест: инфлация (ИПЦ) – 75%, промяна в минималната работна заплата (MP3) – 15% и горива – 10%