6 Декември, 2025

Цветанов: Когато се закри ГДБОП, се потулиха важни разработки

Цветанов: Когато се закри ГДБОП, се потулиха важни разработки

Имахме един период, в който системата за сигурност умишлено беше съсипвана. Когато се закри ГДБОП, всичко замря, потулиха се важни разработки, които бяха част от сигурността на държавата. Това заяви зам.-председателят на ГЕРБ Цветан Цветанов в ефира на БТВ.

"Когато тези дела преминаха в ДАНС, те умишлено не получиха своята реализация. Нека да бъдем откровени в какво състояние поехме сектора за сигурност след експеримента Орешарски. За да се бориш успешно с битовата престъпност, трябва да имаш партньор и от обществото и от всички институции", обясни бившият министър. „Трябва да бъдем по-спокойни и издръжливи, МВР е най-тежкият ресор, всеки един министър трупа много негативи, когато иска да си свърши работата", беше категоричен той.

"Премиерът даде ясен знак към полицаите и ръководството да се захващат здраво за работа. Има много емоция във всичко, но времето ще покаже кой е прав и кой е крив", смята той. "България е парламентарна република, има общество и опозиция и трябва да сме внимателни по отношение на нападките, трябва да ги преодобяваме с много работа", призова Цветанов. „Имаше ли драма, когато свалиха моята охрана, попита той по повод охраната на Местан и добави, че повече се драматизирало. Но не смятал, че президентът е допуснал да стане подобно нещо“ попита той в заключение.

Сподели:

Коментари (0)

Морска администрация: Танкерът край Ахтопол не е опасен, на борда имат храна за 3 дни

Морска администрация: Танкерът край Ахтопол не е опасен, на борда имат храна за 3 дни

„Вятърът е над 15 м в секунда, морето е 4-5 бала, корабът се държи стабилно  не представлява опасност както за екипажа, така и за околната среда.“

МФ публикува новия проектобюджет за 2026 г., в понеделник го внася в парламента

МФ публикува новия проектобюджет за 2026 г., в понеделник го внася в парламента

МФ публикува новия проектобюджет за 2026 г., в понеделник го внася в НС

Зафиров: На този етап няма причина БСП да преосмисли участието си в управлението

Зафиров: На този етап няма причина БСП да преосмисли участието си в управлението

"Винаги сме готови за избори, няма основание да се притесняваме, защото всичко, което правим, е публично и е за обществото."