11 Февруари, 2026

Цветанов: Румяна Бъчварова ще се съобрази с вътрешната комисия в парламента за реформите

Цветанов: Румяна Бъчварова ще се съобрази с вътрешната комисия в парламента за реформите

"Дебатът по проекта за промяна за Закона за МВР предизвика сериозно политическо противопоставяне". Това каза по време на дебатите по промените в Закона за МВР, председателят на ПГ на ГЕРБ Цветан Цветанов. Той припомни, че е имало изнесено заседание на ресорната парламентарна комисия по вътрешна сигурност и обществен ред и е имало възможност промените да бъдат обсъдени по същество. Председателят на ПГ на ГЕРБ се обърна към Красимир Янков от ПГ на "БСП лява България", като заяви, че едно от добрите неща в промените в закона е разширяването на правомощията на ГДБОП. „Възможността полицейски служители, които имат полицейски правомощия, да охраняват обектите на МВР е допълнителен ресурс, които министерството може да използва в борбата с битовата престъпност. Говорим за около 500 полицейски служители, които ще могат да влязат в реално изпълнение по населените места, което ще даде глътка въздух на МВР, защото има реално недостатък на полиция”, заяви още Цветан Цветанов, като припомни, че около 800 полицаи ще бъдат командировани през лятото на морето. 

„Разбира се има различния, но Румяна Бъчварова заяви, че се съобразява с дебата във вътрешната комисия”, каза той и посочи, че между първо и второ четене може да бъде намерен конструктивен диалог и компромис по промените на Закона за МВР. „Искам да заявя, че имаше дебат относно създаването на Агенция „Пожарна безопасност и защита на населението” и той може да бъде взет предвид и да се направят промени между първо и второ четене и да се запази сегашният вертикален стил на управление”, допълни Цветанов.

Сподели:

Коментари (0)

Екоминистърът: От НПО-то на "Петрохан" са влизали въоръжени в екоминистерството

Екоминистърът: От НПО-то на "Петрохан" са влизали въоръжени в екоминистерството

Манол Генов отбеляза, че много екоминистри са правили опити за прекратяване на споразумението с Националната агенция за контрол на защитените територии, свързана със събитията на "Петрохан"

Ивайло Калушев е имал 21 имота у нас и отделно имоти в Мексико

Ивайло Калушев е имал 21 имота у нас и отделно имоти в Мексико

Купил е хижа "Петрохан" през януари 2020 г. - официалната цена е 96 000 лева или 49 084 евро

Първанов: Радев е още несъстоял се партиен лидер, не показва желание да представлява левите избиратели

Първанов: Радев е още несъстоял се партиен лидер, не показва желание да представлява левите избиратели

Същевременно той изрази подкрепа за издигането на Илияна Йотова като кандидат на левицата за президент