2 Юли, 2026

Турският посланик у нас привикан във Външно?

Турският посланик у нас привикан във Външно?

Автомобилът на посланика на Турция у нас Сюлейман Гьокче (С 0500) в момента се намира пред официалния вход на Министерство на външните работи, пише Епицентър. бг.

Първият дипломат на Анкара е на среща с външния ни министър Ради Найденов. Предполага се, че Сюлейман Гьокче е привикан от служебния министър заради появата му в предизборния клип на „Обединение ДОСТ“ на Лютви Местан и Орхан Исмаилов.

Източници на Епицентър.бг твърдят, че с участието си в предизборния клип на ДОСТ и откритата си подкрепа за Местан и Исмаилов, Гьокче грубо е нарушил Виенската конвенция за дипломатическата служба.

В последствие стана ясно, че първият дипломат на Турция е разговарял с зам.-министъра Бойко Мичев, който остро е поставил пред посланик Гьокче въпроса за нарушения, свързани с условията за провеждане на българските парламентарни избори на територията на Република Турция, пише news.bg. От Външно смятат, че те противоречат както на българското законодателство, така и на турските изисквания, съобщават от ведомството.

Зам.-министърът е призовал посланик Гьокче да информира правителството на Турция за позицията на българската страна. Той е апелирал да не се допускат подобни нарушения, за да може двете държави да се концентрират върху важни за двустранните отношения теми.


Сподели:
Мартин Димитров: Хората на Радев не видяха ли протестите?

Мартин Димитров: Хората на Радев не видяха ли протестите?

"Огромният дефицит е проблем за всеки български гражданин. Той предизвиква инфлация. ПБ цялото начало на мандата говорят как се овладяват цените, а сега ги вдигат", заяви той

Отворено писмо до народните представители срещу закриването на Комисията по досиетата

Отворено писмо до народните представители срещу закриването на Комисията по досиетата

"Защитата на архивите на Държавна сигурност е защита на историческата истина, на правото на гражданите да знаят и на демократичната памет на българската държава?", пише в писмото

Майки излязоха на протест пред Министерския съвет

Майки излязоха на протест пред Министерския съвет

По-рано днес парламентът отхвърли на първо четене предложението за увеличаване на обезщетението от 50 на 100 процента за майките, които се връщат преждевременно на работа

Коментари (0)