9 Февруари, 2026

Уникредит Булбанк: Няма да има финансови загуби за клиентите след обира в Айтос

Уникредит Булбанк: Няма да има финансови загуби за клиентите след обира в Айтос

Няма физически пострадали клиенти или колеги при грабежа, извършен от двете лица днес във филиал на банката в Айтос. Това обявиха от Уникредит Булбанк днес във връзка с показният грабеж, който маскирани и въоръжени извършиха по-рано днес в центъра на Айтос.

Професионален екип на банката е на място и работи с полицията, за да съдейства за разкриване на престъплението. Клиентите могат да са сигурни, че няма да понесат финансова загуба. Откраднатата сума е незначителна. Сигурността на клиентите и колегите е основен приоритет за банката.

Официална позиция на МВР:

Служители на ОДМВР – Бургас работят по разкриване на извършителите на грабеж от банков офис в Айтос. Сигналът е получен днес, около 12.24 часа. Според данните от диспечера на охранителната фирма, двама мъже нахлули в касовия салон и, след възпроизведен изстрел, откраднали неустановена сума. Извършителите били с черни кожени дрехи и с каски на главите. Избягали са с мотор. При грабежа няма пострадали. Към момента се извършват оперативно-издирвателни действия, иззети са записи от видеокамерите, провеждат се разпити на очевидци. Работата на разследващите продължава.

Сподели:

Коментари (0)

Сандов не приема версиите за мистерията "Петрохан" - убийство и самоубийство

Сандов не приема версиите за мистерията "Петрохан" - убийство и самоубийство

По думите на бившия екоминистър той "не вярва хората в "Петрохан" да са извършили някакво злодеяние"

Харалан Александров: Мистерията "Петрохан" е българската проекция на един мрачен свят

Харалан Александров: Мистерията "Петрохан" е българската проекция на един мрачен свят

Социалният антрополог предупреждава, че драмата в „Петрохан“ отключва по-дълбоки страхове за семейството, родителството и разпада на усещането за сигурност в глобализирания свят

 Шефът на Националната полиция: Стреляно е вътре в кемпера, няма изстрели отвън

Шефът на Националната полиция: Стреляно е вътре в кемпера, няма изстрели отвън

Сигналът за буса е подаден от овчар към 9,20 часа тази сутрин, оперативните действия продължават