Ловци започват отстрел на диви прасета, а по границата с Гърция се въвежда извънредна дезинфекция на коли
Спешно заседание на областната епизоотична комисия в Хасково заради опасност от африканската чума по свинете, която вече е регистрирана на територията на Румъния.
Ловци започват отстрел на диви прасета, а по границата с Гърция се въвежда извънредна дезинфекция на коли, превозващи свинско месо.
Пътна полиция ще проверява щателно превозните средства с цел да се предотврати транспортирането на животни без документи.
Полицейските постове са разположени по пътищата към селата и в пограничния район. Пълна проверка на личния багаж на пътуващите от Гърция започва и на граничния пункт „Капитан Петко Войвода”.
Забранен е вносът на свинско месо, даже и за лична консумация.
Още от България
Евакуираха по спешност столичен мол
По информация на намиращи се в търговския център хора, евакуацията е извършена незабавно, като всички са били изведени извън сградат
МВнР настоятелно съветва българите да не пътуват до Куба
Има затруднения с медицинското обслужване, градския и междуградския транспорт, все по-ограничени са и възможностите за напускане на страната, аргументират се от МВнР
Кънев: Време е Радев и Донев да докажат с действия, че са против “олигархията” - имат точно седмица
В позицията на Демократична България по съдебния казус между Георги Гергов и държавата се отправя призив към премиера Румен Радев да изпълни обещанието си, че ще се бори с олигархията