1 Януари, 2026

Валежи от мокър сняг атакуват цялата страна

Валежи от мокър сняг атакуват цялата страна

Днес увеличението на облачността от юг ще обхване и Северна България. Около и след обяд от юг ще завали мокър сняг, като до вечерта валежите ще обхванат по-голямата част от страната, а през предстоящата нощ ще се усилят. В югоизточни райони и по морския бряг ще вали дъжд и мокър сняг. Ще се появи слаб, в Източна България – умерен североизточен вятър. Максималните температури ще бъдат между минус 3° и плюс 2°, по Черноморието до 5 - 6°. Атмосферното налягане ще се понижава ще е по-ниско от средното за януари.

Над Черномориeто ще е предимно облачно. От юг ще започнат валежи от дъжд и мокър сняг. Ще духа умерен, временно и силен североизточен вятър. Максималните температури на въздуха: 4 - 6°. Температурата на морската вода е 3 - 4°. Вълнението на морето след обяд ще е 3 - 4 бала.

Над планините облачността ще се вплътни и около и след обяд на много места ще завали сняг. По-значителни ще са валежите в Родопите и Странджа. Ще духа умерен до силен вятър от източната четвърт. Максимална температура на височина 1200 метра около минус 3°, на 2000 метра – около минус 8°.

Сподели:

Коментари (0)

Честита Новата 2026 година! На многая лета!

Честита Новата 2026 година! На многая лета!

ДА Е МИРНА И ЗДРАВА, ЩАСТЛИВА И БЛАГОДАТНА!

Транспортът в София ще работи в Новогодишната нощ, метровлаковете ще са през 20-30 минути

Транспортът в София ще работи в Новогодишната нощ, метровлаковете ще са през 20-30 минути

Зоните за платено паркиране няма да работят от днес до 4 януари включително.

Георги Лозанов: Военният престъпник Путин за Тръмп е партньор, идва времето на автокрациите

Георги Лозанов: Военният престъпник Путин за Тръмп е партньор, идва времето на автокрациите

"Надявам се, че между демокрацията и автокрацията вратата е въртяща се и нещата могат да се обърнат."