Съдът върна делото на Софийската градска прокуратура със задължителни указания за доразследване. За престъплението се предвижда от 3 до 15 години затвор. Възстановен е и запорът на 43 дяла на Павлов в "Медийна група България холдинг" и на 47 дружествени дяла от капитала на "БГ Принтмедия".
Павлов и адвокатът му отново са със забрана за напускане на страната, както и с парични гаранции - 50 000 лв. на Павлов и 10 000 лв. на Николов, съобщава в. "Преса".
Според съда прокуратурата е оневинила Павлов заради факти, за които дори не го е обвинявала. "В постановлението на прокуратурата липсва анализ на събраните по делото доказателства, като не се сочат съображения защо се приемат за установени определени факти, а други изобщо не са обсъждани", пише в мотивите на съдиите Антоанета Данова, Лада Паунова и Вера Цветкова.
Те критикуват и определението на Софийския градски съд, оставило в сила прекратяването. "Съдът на практика е заместил прокурора в разрез с правомощията си", категорични са съдиите.
Любомир Павлов и Огнян Донев обаче минават между капките по обвинението за пране на пари.
Съдът няма правомощия да иска възстановяване на това дело, тъй като става дума за престъпление срещу финансовата система. В тези случаи интересите на държавата трябва да бъдат защитени от прокуратурата, но тя е прекратила обвинението.
От името на държавата обаче в друг процес прокуратурата може да предяви граждански иск за вреди срещу Донев и Павлов.
Още от България
Бюлетините от 1777 секции ще бъдат преброени наново
За първи път Конституционният съд разпорежда проверка в такъв мащаб
Тома Биков: В историята на България има четири контрареволюции, последната се персонализира от Бойко Борисов
За него революциите в България винаги идват отвън, изненадващи са, променят целия политически ред и геополитическата ориентация на страната
МВнР: Отказите за издаване на визи за САЩ са намалели наполовина
„През последните месеци бяха положени значителни усилия в изпълнение на критериите за включване на България в Програмата за безвизово пътуване на САЩ."