17 Февруари, 2025

Вдигат заплатите на хематолози и психиатри

Вдигат заплатите на хематолози и психиатри

Служителите в Центъра по трансфузионна хематология в морската столица ще получат до 20 % увеличение на заплатите от 1-ви януари. Новината бе потвърдена от министъра на здравеопазването Десислава Атанасова след среща с медиците. 

Тя поясни, че има увеличение на заплатите с близо 17 процента за работещите в кръвните центрове и психиатричните болници. Това увеличение медицинските работници ще си вземат със заплатите в края на месец ноември.

Днес министър Атанасова откри специализирано отделение към Държавната психиатрична болница в добричкото село Карвуна. Медицинското заведение е единственото в страната, в което има отделение за лечение на болни както с психиатрични заболявания, така и с белодробна туберкулоза. В болницата обаче няма млади хора, а в едно от отделенията работят само пенсионери. 

 

Сподели:
Летище София вече носи името "Васил Левски"

Летище София вече носи името "Васил Левски"

Президентът Радев издаде указ за това, с днешна дата

БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан

БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан

"В тази нова реалност, в която идеологиите се сменят, а геополитическият баланс се размества, ние трябва да защитим фундаменталните ценности, които ни определят."

Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов

Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов

"Държавата, в лицето на своите институции трябва да се противопостави на тези фашизоидни анархисти"