30 Юли, 2026

Виена ни предупреди: Има опасност 1,1 млн. бежанци да потеглят към България

Виена ни предупреди: Има опасност 1,1 млн. бежанци да потеглят към България

Има опасност около 1 100 000 бежанци да потеглят към България след закриването на "Балканския маршрут" и споразумението между ЕС и Турция. Това заяви официално австрийският министър на вътрешните работи Йохана Микъл-Лайтнер. Той призова за затварянето и на т.нар. "Източнобалкански маршрут", защото вече са видими алтернативните движения през България след затварянето на македонско-гръцката граница, съобщи БГНЕС.

"Има увеличение на действията на трафикантите на хора в посока на България и се създават нови коридори за масова миграция", подчерта Лайтнер пред местната телевизия ОРФ. Тя призова за полагането на повече усилия в тази част на Европа. Йохана Микъл-Лайтнер разкри, че е заповядала на Генералния директор на Дирекцията за обществена сигурност да се подготви за подобен сценарий.

Лайтнер е доста скептична относно Договора между ЕС и Турция и предупреди, че това споразумение не решава проблема. Според нея трябва да се продължи с охраната на границите на Австрия навсякъде където е необходимо. Австрийският министър определи действията на т.нар. доброволци и служители на неправителствени организации по гръцко-македонската граница като "безотговорни", които принуждават хората да стоят в блатото в Идомени /Сухово/ с цел повторното отваряне на "Балканския маршрут".

Сподели:
Огнян Минчев: Да сезираме европейските институции - има сериозна заплаха за фалшифициране на предстоящите избори!

Огнян Минчев: Да сезираме европейските институции - има сериозна заплаха за фалшифициране на предстоящите избори!

"Напълно изведена извън механизмите на публичния контрол според промените е и ролята на МВР в цялостния изборен процес. Радев и неговата групировка планират пълна узурпация на властта в България" 

Демерджиев обвини прокуратурата в "директен отказ от справедливост"

Демерджиев обвини прокуратурата в "директен отказ от справедливост"

Без да посочва конкретни имена, вътрешният министър твърди, че МВР има данни, че председателят на местна партийна структура ръководи схема, с която ВиК-Бургас е ощетено с милиони евро

Военен самолет кацна на летището във Варна, МО не дава информация

Военен самолет кацна на летището във Варна, МО не дава информация

По външни белези летателният апарат наподобява въздушен танкер за дозареждане във въздуха

Коментари (0)