Повод за коментара й бяха констатациите, които се чуха в изнесените преди дни аудиозаписи на компрометиращия разговор между бившия премиер Бойко Борисов, бившия земеделски министър Мирослав Найденов и бившия градски прокурор Николай Кокинов.
Попова каза пред БНТ, че действително е работила с Илиева, когато e била в звеното за разследване на престъпления срещу европейските фондове. След избирането й за правосъден министър обаче не се е срещала с нея.
Чух, че някой приказвал, че съм се срещала с Калина Илиева. Първо, никой не може да ми каже с кой, кога да се срещам, хората дори когато бъдат осъдени, не са прокажени. Но наистина аз с това дете не съм се виждала, не съм се срещала, нито по време на делото, нито след като е била осъдена и не знам какво значение всъщност има това. Аз съм много разочарована от това, че съм работила с човек, който всъщност ни е заблудил и е работил с нас, след като не е казал, че е извършил такова нещо. Още по-разочарована съм обаче от това, че хора на много високи позиции в държавата в момента са го знаели това нещо много отдавна и не са предупредили, когато тя беше назначена за управител на фонда, коментира още вицепрезидентът.
Калина Илиева няма никаква нужда от моето покровителство, тя има достатъчно добро семейство, хора известни, близки на властта, така че от моето покровителство няма нужда. Не покровителствам никого, не протежирам никого и много внимавам с връзките и с контактите, защото съм си градилиа авторитета много дълго време, за да го пропилявам на вятъра така, както много хора правят впрочем, посочи още Попова.
Още от България
Тома Биков: В историята на България има четири контрареволюции, последната се персонализира от Бойко Борисов
За него революциите в България винаги идват отвън, изненадващи са, променят целия политически ред и геополитическата ориентация на страната
МВнР: Отказите за издаване на визи за САЩ са намалели наполовина
„През последните месеци бяха положени значителни усилия в изпълнение на критериите за включване на България в Програмата за безвизово пътуване на САЩ."
Борислав Сарафов разпореди да се изискат незабавни действия във връзка със зачестилите случаи на насилие и хулиганство
В седемдневен срок магистратите, които наблюдават такива преписки и дела, трябва да изготвят доклади за хода на проверките и разследванията, които да представят на своите административни ръководители.