7 Декември, 2025

Военното министерство подготвя продажбата на имоти в Черноморец

Военното министерство подготвя продажбата на имоти в Черноморец

Жители на Черноморец излизат на протестно шествие в събота. По думите им военното министерство подготвя продажбата на терени на брега на морето в местността „Червенка".

Tеренът е върху полуостров в землището на гр. Черноморец, а наследниците са над 400. Ползван е за складове на военните, а местните дори не са обезщетени.

„Ако те покажат дори един документ, с който на мен или на моите съграждани, са платили 2 лв за един квадратен метър или за един декар, няма да имаме претенции, но няма такова нещо", категоричен е наследника на земи в местността Милко Димов.

Като повечето военни имоти и този е с отпаднала необходимост. 

Местните водят съдебни дела, пращат писма до всички институции. 

„Само дето на арменския поп и на Господ не сме пратили още наши послания, но след като това не свърши работа, вече ще минем към неподчинение към тази наша държава, която ни кара да й ставаме врагове", посочва Милан Миланов, кой е председател на Инициативен комитет.

На о-в „Свети Иван” цените на земите са по-малко от 200 лв. за квадратен метър.

Преди месец с решение на Министерски съвет е променен статутът на земята от публична в частна държавна собственост, а това вече дава право да бъде разпродавана.

„Запознати сме с нещата, които са направени от Министерство на отбраната, затова и хората се надигнаха", заяви служителят в кметството на Черноморец Гергана Тончева.

Сподели:

Коментари (0)

Евакуираха с хеликоптер трима души от заседналия танкер от сенчестия флот на Русия

Евакуираха с хеликоптер трима души от заседналия танкер от сенчестия флот на Русия

„Получи се информация, че има трима членове на екипажа, които са в недобро здравословно състояние - по молба на корабособственика да бъдат евакуирани."

И НЗОК одобри новия си бюджет за 2026 г

И НЗОК одобри новия си бюджет за 2026 г

"Парите за младите лекари ще бъдат в бюджета на Министерствто на здравеопазването (МЗ), в друг размер и по друг механизъм."

Стойчо Стойчев за скритите цели зад протестите: Важно е кой ще контролира приходната администрация до 31 януари

Стойчо Стойчев за скритите цели зад протестите: Важно е кой ще контролира приходната администрация до 31 януари

"Оставка тук, сега и веднага може да има съвсем различна цел от чистото изражение на дълбока омраза и непоносимост, което замени отвращението от бюджета."