24 Март, 2026

Войната в Сирия "влиза" на Дондуков 1

Войната в Сирия "влиза" на Дондуков 1

Извънредното заседание на "Дондуков" 1 ще изработи официалната позиция на България за очакваната военна намеса срещу Башар Асад. 

Не притежаваме способности за непосредствено участие в преки бойни действия, отсече военният министър Ангел Найденов още вчера. Колегата му във Външно Кристиан Вигенин декларира, че България държи на политически диалог и намирането на политическо решение. Правителството отпусна допълнителни пари за справяне с бежанския поток, който се очаква да залее държавата. Според Найденов проблеми с бежанците няма да има. Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов формулира ясно реалната картина:  Възможни са много тежки последици за региона, включително и за България - от бежанска вълна, до етнически проблеми и дори – тероризъм. 

Сподели:

Коментари (0)

Памет за ген. Съби Събев - първият представител на България в НАТО

Памет за ген. Съби Събев - първият представител на България в НАТО

До последния си дъх остана убеден натовец, който вижда бъдещето на родината като пълноправен член на Алианса и ЕС, непримирим противник на мръсната руска война срещу Украйна и режима на Кремъл

Лавинообразен ръст в случаите на водачи без книжка и дрогирани шофьори

Лавинообразен ръст в случаите на водачи без книжка и дрогирани шофьори

Броят на неправоспособните водачи през миналата година остава стабилно висок - близо 11 350 случая. Наблюдава се значителен ръст на тежките нарушения, особено по отношение на наркотици и неправоспособност.

Удължиха ски сезона в Банско, цените на лифта падат до Великден

Удължиха ски сезона в Банско, цените на лифта падат до Великден

Дневната карта за възрастни ще бъде намалена от 59 на 45 евро, за студенти и пенсионери – на 40 евро, а за деца – на 20 евро