7 Август, 2026

Все още няма заподозрян за убийството в Борисовата градина

Все още няма заподозрян за убийството в Борисовата градина

Към момента няма нова информация по този случай, отговориха от пресцентъра на СДВР на въпроса дали има напредък в разследването на убийството и дали чуждите служби са разбрали нещо за младежа, заснет от видеокамери в Борисовата градина на 2 юни около часа на убийството на Георги Игнатов.

Ученикът от 9 клас в Националната търговско-банкова гимназия беше намерен мъртъв от приятелката си на пейка в парка на около 50 метра от паркинга на БНР.

Убийството стана недалеч от мястото, на което преди 4 години смъртта си намери и Яна Кръстева. Местопрестъплението обаче не попада в обсега на охранителните камери в Борисовата градина.

Минута и половина преди да се обади на приятелката си, за да й каже, че е ранен, Георги е написал SMS на момичето, че я чака.

Вероятно точно в този времеви отрязък е нападнат от убиеца, който още е на свобода.

Приятелката му е подала сигнала към 112 и веднага е тръгнала към Борисовата градина, но когато е пристигнала на място, го е открила починал на пейката.

Няколко дни след убийството, МВР разпространи видео, на което се вижда младеж, преминавал в близост до местопрестъплението. Столичната полиция още търси съдействие за установяване на самоличността на свидетеля на убийството, но до момента продължава да няма яснота за неговата самоличност.

Преди два дни главният секретар на МВР комисар Георги Костов обяви, че всички сигнали на граждани са проверени, но до момента няма резултат.

"Има определени насоки относно евентуален извършител на престъплението. С цел установяването и локализирането му са привлечени множество пратньорски служби от Европа и други континенти", заяви главният секретар на МВР.

Той поясни: "Това предполага използването на технически способи, с които ние не разполагаме и които не е редно да стават публично достояние".

Според комисар Костов всички версии за жестокото убийство на 16-годишния Георги Игнатов са вероятни.

"Но от фактите и обстоятелствата, които са събрани до момента, а и моето вътрешно убеждение е, че убийството не е било планирано", допълни главният секретар на МВР.

Сподели:
МВнР към Скопие: Ива Михайлова трябва да получи достъп до навременно и адекватно лечение

МВнР към Скопие: Ива Михайлова трябва да получи достъп до навременно и адекватно лечение

"В случая с Ива Михайлова обръщаме внимание на зачитането на правото на живот, забраната за нечовешко и унизително отношение, както и на осигуряването на ефективни правни средства за защита"

Приключва двойното обозначаване на цените в левове и евро

Приключва двойното обозначаване на цените в левове и евро

Търговците могат да продължат да посочват и левовата равностойност, но това ще е доброволно - ако смятат, че по този начин улесняват потребителите

Африканска чума по свинете, БАБХ призовава: Не купувайте! Не докосвайте! Сигнализирайте!

Африканска чума по свинете, БАБХ призовава: Не купувайте! Не докосвайте! Сигнализирайте!

Труповете на животни трябва да бъдат обезопасени, изследвани и отстранени единствено от компетентните екипи

Коментари (0)