16 Април, 2026

Янаки Стоилов: Очакват ни нови, по-големи изпитания наесен

Янаки Стоилов: Очакват ни нови, по-големи изпитания наесен

 

"Причината за недоволството в България и за протестите надхвърлят възможностите на ГЕРБ, без по никакъв начин да подценявам техните усилия. Различните политически и икономически интереси също искат да използват протестите. Основанията за политическата криза в България, както видяхме още от нейното започване и преминаване в остра фаза през февруари, развитието след изборите, са много по-дълбоки”, заяви още Стоилов.

"Оставката не е част от задължителната политическа програма, с която да изпълним желанието и очакванията на определени групи или на Бойко Борисов”, каза той.

По повод думите на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, че управляващите са протакали и вече е невъзможно да има избори през октомври, Янаки Стоилов отговори, че оставката не е някаква част от задължителната политическа програма и не е необходимо управляващите да изпълнят желанията и очакванията на определени групи или пък на Бойко Борисов.

Янаки Стоилов допълни, че БСП няма промяна в позицията и в критериите, които поставя за това управлението да продължи и да се справя с най-острите икономически и социални проблеми.

Изборите ще бъдат определени от това каква политика провежда правителството, какъв бюджет ще предложи и какви ще бъдат резултатите от неговия план за действие с изпълнението на конкретните мерки. Когато имаме отговор на всички тези въпроси през следващата година, тогава можем да обсъждаме тази тема, добави Стоилов.

 

Сподели:

Коментари (0)

Всяка уважаваща себе си партийна листа задължително трябва да включва...

Всяка уважаваща себе си партийна листа задължително трябва да включва...

Общественичка с популярна кауза – забраната на всички ваксини, протести срещу 5G мрежата, борба срещу кемтрейлс 

Дрон изплува и на плажа край Ахтопол

Дрон изплува и на плажа край Ахтопол

Специализиран екип от Военноморската база в Бургас от състава на Военноморските сили е изпълнил задача по разузнаването и транспортирането на летателния апарат

210 000 българи получават по 20 евро заради скока в цените на горивата

210 000 българи получават по 20 евро заради скока в цените на горивата

За месец април компенсации ще се дължат, ако средномесечните цени на масовите горива на дребно са равни или по-високи от 1.60 евро на литър