26 Декември, 2025

Яне Янев: След президент политическата кариерата на Петър Стоянов е пълен провал

Яне Янев: След президент политическата кариерата на Петър Стоянов е пълен провал

Той изрази съмнения, че има журналисти, подвизаващи се под прикритие в ДАНС, които работят в медиите на един преуспял човек в държавата. И ако това се докаже ще видим, че у нас има паралелна държава, посочи Янев.

Лидерът на РЗС изрази изненада от поведението на Петър Стоянов и позицията, която обяви вчера в понеделник в студиото на Би Ти Ви. 

Петър Стоянов заема странни за мен позиции – хвърли се като тигър да защитава един съмнителен политически проект, а се бие в гърдите, че е голям седесар. Но вижте какво се случи с него - всички следващи стъпки на Стоянов след като беше президент, са тотален провал. След президент той се кандидатира за депутат, после за главен прокурор, след това и за евродепутат, и винаги се е сгромолясвал.

Трябва да се промени категорично политическата система в България, иначе нищо няма да се промени. Затова той ще покани всички дясно-центристки политически субекти, които биха подкрепили промяна на Конституция, да се обединят. 

До преди години идеята за нова Конституциу беше табу, а сега много се отъркват около нея. Но това е единствения начин да променим посттоталитарния политически модел у нас, категоричен е Яне Янев.

 

Сподели:

Коментари (0)

Асен Василев в Кърджали: Без 121 депутати, готови на решителни реформи, корупцията ще продължи да изяжда бъдещето ни

Асен Василев в Кърджали: Без 121 депутати, готови на решителни реформи, корупцията ще продължи да изяжда бъдещето ни

„Ние за пръв път от 30 години виждаме градът да има цъфтеж, а вие идвате…“, се провикна Мюмюн Мустафа, общински съветник от ДПС-НН. Прекъсна го порой от недоволни викове от страна на останалите присъстващи.

Подписка: Да се чества „14 века България в Европа“ е бутафорно и нелепо

Подписка: Да се чества „14 века България в Европа“ е бутафорно и нелепо

В текста изрично се прави исторически паралел с начина, по който властта преди 1989 г. е използвала юбилейни чествания:

Съпредседателите на „Да, България“  отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Съпредседателите на „Да, България“ отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Според Ивайло Мирчев, смъртта на малката Тюркян, най-невръстната жертва на тоталитарния режим, се е превърнала в символ — трагичен, болезнен и вечен