30 Август, 2026

Ясен Тодоров: Като всеки подсъдим, Ченалова има право да лъже в своя защита

Ясен Тодоров: Като всеки подсъдим, Ченалова има право да лъже в своя защита

"Факт е, че записите на разговорите между Румяна Ченалова и Владимира Янева са незаконни. Сайтът Биволъ са рекетьори. Ако искаха да съдействат за разкриването на случая, щяха да предоставят информацията на ВСС. Интересното е, че записите се вадят в точно определени политически моменти". Това заяви пред БТВ Ясен Тодоров, председател на етичната комисия към ВСС. По думите му целта на Яневагейт е да бъде сменен съставът на ВСС и главния прокурор.

По повод съвпаденията по изваждането на записи в определени моменти той даде за пример вчерашните разпити на Цветлин Йовчев и Светлозар Лазаров по делото "Червей". Ден преди това е бил пуснат запис на "двете каки", в който са замесени имената и на двамата. За това, че и името на самия Тодоров е замесено като власт имащ във ВСС и близък до Бойко Борисов, той отговори, че се е виждал с премиера 2 пъти в живота си в качеството си на следовател. От правителството Тодоров общувал единствено с Христо Иванов и Вежди Рашидов. Той е категоричен, че чрез записите се цели разклащане на държавата. 

"Не се знае дори тези записи дали са правени на 19-и -февруари. Може умишлено да са записани онзи ден. Затова прокуратурата трябва да направи проверка. Не е изключено Ченалова да лъже в своя защита. Тя има право да лъже в своя защита, както всеки подсъдим", категоричен е магистратът. По повод съдържанието на записите, той коментира, че не може да се правят разследвания на базата на клюки. 

Сподели:
Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"

Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"

Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия

Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ

Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ

Същевременно лидерът на ГЕРБ изпраща сигнал към Румен Радев в опит да си осигури неговото благоразположение при следващото политическо пренареждане

Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване

Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване

Той твърди, че идеята е със закона да въведат механизми за ограничаване на политическото влияние

Коментари (0)