17 Януари, 2026

Явор Гечев: Първанов направи изключително груба грешка

Явор Гечев: Първанов направи изключително груба грешка

"От послушване нищо не разбирам". Това заяви заместник-министърът на земеделието и храните Явор Гечев в ефира на Би Ти Ви. Повод за думите му стана вчерашното обвинение на Румен Петков, който обяви, че електронни пощи на симпатизантите му са разбивани от IP адреси на Министерския съвет.

"Като че ли в българското общество шпионирането и полицейщината идва в повече. Такова нещо в момента не би трябвало да става. Човешките ми отношения с Румен Петков са добри. Нека има проверка и нека се докаже. На мен ми е странно, когато точно от МС се правят тези неща. Аз не го вярвам. Не разбирам от подслушване", допълни той.

Според депутата от БСП, кворумът на националния съвет, след който изключиха Георги Първанов, Румен Петков и други членове на левицата, е бил напълно достатъчен.

"Нали не очаквате, че 100% от националния съвет ще дойде. На съвета присъстваха 70%, от тях 50% трябва да гласуват. Познавам огромна част от структурите на БСП. Не мисля, че има повече от 5-6 човека от националния съвет, които са против това решение. БСП направи нещо съвсем закономерно. Няма субект, който да играе с друга листа и ние да сме съгласни", разкри още политикът.

"В общественото пространство се твърди, че БСП се занимава много с АБВ. Мога да ви кажа, че не е така. АБВ е силно подценявана като структура и потенциал. Единствено, могат да увеличат вота към БСП", добави той.

Гечев отрече и появилите се информации за външна намеса в левицата, дестабилизираща и манипулираща партийните й лидери.

"На мен никой не ми се е бъркал в работата. В момента подготвям неща, които 20 години не станаха. Първанов направи изключително груба политическа грешка, която в крайна сметка ще го остави единствено в историята на БСП. Там, където е мястото му".

В заключение, заместник министърът гарантира оставането на друг представител на БСП - Георги Кадиев в партията.

"Георги Кадиев не трябва да има опасения за членството си в БСП. Той е вътрешна опозиция. Според мен Първанов излъга доста от хората около него за това, че ги подведе, че е част от политически проект, който е извън БСП. Какво очаквате, когато играеш с политическия си проект срещу собствената си партия", завърши Гечев.

Сподели:

Коментари (0)

Слънчево, студено и ветровито, 14 области са с жълт код за мразовито време

Слънчево, студено и ветровито, 14 области са с жълт код за мразовито време

В Северна България температурите остават отрицателни през целия ден. Жълт код за ниски температури е обявен за областите Видин, Монтана, Враца, Плевен, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Русе, Търговище, Разград, Силистра, Шумен, Добрич и Варна.

Как да изпратим топлина на Украйна - милиони са на тъмно и студено при ледени температури

Как да изпратим топлина на Украйна - милиони са на тъмно и студено при ледени температури

Сдружението на украинските организации в България „Мати Украйна“ събира помощи за бедстващите.

Анастасия Мозер: Трябва да надживеем сянката на ДС, нужни са защитници на демокрацията

Анастасия Мозер: Трябва да надживеем сянката на ДС, нужни са защитници на демокрацията

По думите ѝ е жалко, че в момента няма личности на политическия хоризонт в България и това се отразява на състоянието на политиката. "По време на прехода имаше личности - Стефан Савов, Иван Костов, който направи много за България и за прехода, много смело го направи."