5 Декември, 2025

Йотова: Определени кръгове в БСП работят срещу Миков, но няма да успеят

Йотова: Определени кръгове в БСП работят срещу Миков, но няма да успеят

Определени кръгове в БСП работят срещу Миков, но според нея замислите им са "лабораторни и няма да успеят". Това заяви депутатът Илияна Йотова в ефира на БНТ. Тя беше категорична, че тезата, че БСП има двама лидери, се пуска в публичното пространство с цел да отслаби партията.

Йотова беше категорична, че Миков е достатъчно толерантен към бившите председатели, но това не трябва да се тълкува като слабост. Въпреки това в БСП се усеща енергията и на лидера на ПЕС. „Той е пред избор и ние като българи трябва да го подкрепим, за да бъде преизбран начело на европейските социалисти”, каза Йотова. По думите й направената промяна в устава на пленума в събота не е анти-Станишев. „Ако поиска да се кандидатира отново за председател на БСП, никой не може да го спре, но просто ще пропусне един мандат”, заяви евродепутатът.

„Ние винаги даваме на опонентите си 100 дни, за да оценим работата им. На Михаил Миков не му бяха дадени тези 100 дни, коментира Йотова. По думите й в момента се извършва много сериозна работа по хората, които ще участват в местните избори, за да се намери най-удачния вариант.

Сподели:

Коментари (0)

Борисов: Помолих Петкова да махне от бюджета това, с което не са съгласни бизнесът и синдикатите

Борисов: Помолих Петкова да махне от бюджета това, с което не са съгласни бизнесът и синдикатите

По неговите думи ако се работи сериозно по приемането на проектобюджета, той може да бъде факт още преди празниците, но исканият вот забавя процесът на неговото приемане

Кабинетът внася в понеделник коригирания проектобюджет в НС

Кабинетът внася в понеделник коригирания проектобюджет в НС

Финансовият министър посочи какви ще са параметрите на план-сметката за 2026 г

Бачев към Сметната палата: Нарушенията в Министерството на културата са преди мандата ми

Бачев към Сметната палата: Нарушенията в Министерството на културата са преди мандата ми

От първия ден на встъпването си в длъжност министърът на културата е извършил цялостен анализ на състоянието на системата и е действал за прекратяване на установените неправомерни практики във финансирането и отчитането, съобщават от Министерството на културата