Кольо Колев: Избирателите ще гласуват наказателно срещу ГЕРБ, не изключвам социалистите да са победители
Тук не става дума за европейското бъдеще на Станишев. Само Станишев е печелил европейски избори. Плюсовете в полза на Станишев и няма смисъл да ги обяснявам. Да не забравим, че болшинството от социалистите гласуваха за Станишев за водач на евролистата. Това коментира в студиото на БНТ социологът Юлий Павлов.
Той бе категоричен, че няма шанс БСП да победи ГЕРБ на предстоящите евроизобир, независимо как ще подредят листата си социалистите.
При системните партии гласуват твърдите ядра. А при БСП няма да гласува и твърдото ядро на тези евроизбори. Станишев е този, който може да мобилизира твърдото ядро, а не Елена Йончева. Тя само ще навреди на партията, посочи Павлов.
На противно мнение бе социологът Кольо Колев, който не крие своите симпатии към БСП.
Учуди ме, че Станишев не се отдръпна. Да отстъпи първото място в евролистата. Това е съвсем нормално за мен. Освен това Станишев прави и същите грешки, както и г-н Павлов. А сега нещата няма да са по този начин. Те са натоварени с голямо символно значение - да се удари шамар на ГЕРБ, да бъде ударен ГЕРБ. Това ще мотивира и периферията да гласуват срещу ГЕРБ, аргументира се на свой ред Колев.
Хората не искат да дадат на Нинова властта. Но се натрупаха много скандали...Затова съм склонен да мисля, че БСП ще спечели европейските избори, макар че е рано да се говори за това. Мисля, че избирателите ще гласуват наказателно срещу ГЕРБ, посочи Кольо Колев.
Юлий Павлов представи прогнозата за предстоящите европейски избори на Центъра за анализи и маркетинг: ГЕРБ - 7 депутати, БСП - 5, ДПС - 3. Остават 2 за преразпределяне - ако десните се явяват заедно, ще вземат тези места. Разликата между ГЕРБ и БСП ще бъде поне един мандат.
Още от България
Росен Карадимов: 400% ръст на сигналите отчете КЗК
"Тези 400% показват, първо, че комисията е достатъчно видима, и второ – че има тежък дефицит на държавност", смята той
Валежи и гръмотевици в 7 области на Северна България в събота, 4 юли
Предимно слънчево ще бъде над Западна България, като към края на деня облачността ще намалее над почти цялата страна
Протестиращи срещу Радев: Политиката на кабинета е рискова за страната, зависим е от Русия (обновена)
Те изразиха недоволството си от прекомерния дефицит, заложен в бюджета, замразяването на обезщетенията за майчинство и закриването на Комисията по досиетата