13 Януари, 2026

За русофилска дейност ли награди Радев СБЖ?

За русофилска дейност ли награди Радев СБЖ?

Снежана Тодорова и Румен Радев

Държавният глава Румен Радев отличи днес Съюза на българските журналисти с почетен президентски плакет „Св. св. Кирил и Методий“ по случай отбелязването на 175 години българска журналистика и 125 години от създаването на организирано журналистическо движение в България, съобщиха от прессекретариата на държавния глава. 

Председателят на СБЖ Снежана Тодорова, разкрита от комисията по досиетата като агент на ДС с псевдоним "Виолета", пък връчи на държавния глава плакет на Съюза на българските журналисти. 

В срещата участва и председателят на Съюза на журналистите на Русия Владимир Соловьов, който е на посещение у нас по покана на СБЖ.

Не е ясно точно за какви заслуги президенът награждава СБЖ, който е превърнат от председателят на организацията в русофилски инструмент за прокарване на кремълското влияние у нас.

Припомняме, че Тодорова забърка СБЖ в скандал с така наречената инициатива на АБВ "Движение за мир", чиято цел е в България да не се разполагат повече оръжия на НАТО,

Тодорова поднесе цветя и се поклони на паметника на съветските окупатори в „Борисовата градина” в чест на руския Ден за защита на отечеството, известен в годините на комунизма като празник на Червената армия, а след това включи в пропагандна инициатива на Руското посолство, представяща „постиженията” на Крим след анексирането му.

Сподели:

Коментари (0)

Образователният министър: Строим над 100 училищни физкултурни салона в цяла България

Образователният министър: Строим над 100 училищни физкултурни салона в цяла България

По-рано министърът на образованието и науката Красимир Вълчев откри и нова STEM среда в 8. СУ „Арсени Костенцев“. Тя се състои от STEM център и шест високотехнологични оборудвани и свързани класни стаи

Координационен център за еврото: БНБ е изтеглила почти 50% от левовете

Координационен център за еврото: БНБ е изтеглила почти 50% от левовете

"Няма проблеми при разплащането с банкови карти, снабдете се с необходимите банкноти и монети в евро, не чакайте последния момент. Всеки търговец може да си ги набави от търговските банки", заяви председателят на Координационният център към Механизма за еврото Владимир Иванов

Радев обяви кога връчва втория мандат

Радев обяви кога връчва втория мандат

Втората възможност за съставяне на правителство обаче също изглежда обречена след изявленията на лидерите на ПП-ДБ