17 Юни, 2026

Забъркаха Корнелия Нинова в скандал на БСП- Видин

Забъркаха Корнелия Нинова  в скандал на БСП- Видин

БСП  утре ще предложи в НС на другите парламентарни групи да излъчим представители за създаването на екип, който да изготви обща декларация на парламента за ситуацията в Турция“. Това обяви във Видин председателят на БСП Корнелия Нинова.

Новият лидер на столетницата взе участие в изнесеното заседание на Изпълнителното бюро на левицата и множество срещи с общинските председатели, общински съветници и кметове от област Видин.

Нинова коментира и изключително притеснителната ситуация на българската граница.

„Дестабилизацията в Турция може да повлияe на целия регион. В парламентарна република, каквато сме, по такава тема, която изисква максимална консолидация за защита националната сигурност, има място една обща декларация на НС“, категорична бе тя.

Лидерът на БСП подчерта също, че Северозападът ще е приоритет в националния ни план за развитие на България.

Нинова заяви, че на днешното заседание са били разисквани и противоречията, които има във видинската организация на БСП. “Обединихме се около това, че има много по-големи неща, които ни събират, отколкото от тези, които ни разделят. Подаваме ръка на всички отхвърлени от БСП и ги каним да се върнат и да си възстановят членството в партията след като им изтече наказанието и обединени и заедно да тръгнем за президентските избори, като очакваме и от тях с поведението си да покажат, че уважават програмата на партията и са готови да работят за нея“, заключи тя.

Сподели:
Зеленски призна колко често плаче

Зеленски призна колко често плаче

"Винаги ми е тежко, когато връчвам ордени на майки и бащи, загубили децата си. В такива моменти действително често плача“, разказа украйнският президент

Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония

Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония

По време на дебата в Страсбург български евродепутати коментираха текстовете в доклада и изпълнението на ангажиментите, заложени в преговорната рамка на Северна Македония с ЕС

Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва

Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва

Той напомни, че резултатът от досегашния подход е два президентски мандата за Радев и сега пълно мнозинство за ПБ: „Само идиоти или злонамерени хора правят това“

Коментари (0)