17 Юни, 2026

Задържаха 16 бежанци край Малко Търново

Задържаха 16 бежанци край Малко Търново

Миниван с 16 чуждестранни граждани е бил задържан тази сутрин край село Бръшлян, община Малко Търново. Това говорителят на Гранична полиция Лора Любенова. Тя уточни, че около 07.30 часа тази сутрин гранични полицаи от ГПУ-Малко Търново са спрели, в граничната зона в района на село Бръшлян, миниван марка „Пежо”, управляван от български гражданин. 

В него е имало 16 чужденци без документи за самоличност, като те са били задържани. Срещу шофьора ще бъде повдигнато обвинение за каналджийство, като ще бъде образувано бързо производство. 10 от чужденците са заявили, че са сирийци. Те ще бъдат настанени в разпределителния център в Елхово за установяване на самоличността им. Срещу другите шестима чужденци ще бъдат образувани бързи производства за нелегално преминаване на границата. Шофьорът и шестимата чуждестранни граждани ще бъдат в задържани в следствения арест в Бургас.

Сподели:
България и съюзници демонстрират военни умени на летище Чешнегирово

България и съюзници демонстрират военни умени на летище Чешнегирово

В учението участват сили и средства от Военновъздушните сили на България, Австрия, Белгия, Словакия, Словения, Сърбия, Унгария и Швейцария

Облаци на запад с дъждове и гръмотевици, а на изток и на морето слънце

Облаци на запад с дъждове и гръмотевици, а на изток и на морето слънце

Има условия и за градушки. Максималните температури - между 25° и 30°, в София - около 26°.

Зеленски призна колко често плаче

Зеленски призна колко често плаче

"Винаги ми е тежко, когато връчвам ордени на майки и бащи, загубили децата си. В такива моменти действително често плача“, разказа украйнският президент

Коментари (0)