18 Май, 2026

Здравният министър в шах – уролозите в “Пирогов” хвърлиха оставки

Здравният министър в шах – уролозите в “Пирогов” хвърлиха оставки

В продължение на години уролозите и медицинските сестри в “Пирогов” са сигнализирали за грубо държание и дори физически саморазправа на завеждащия отделението по реанимация и анестезиология с операционен блок д-р Цветан Борисов. Според медици и медицински сестри лекарят постоянно ги тормозел - "чрез налагането на авторитарен стил на управление, интриги, фаворизиране на определени колеги, прилагане на двойни стандарти, закани за физическа разправа и реализацията им. Оплакванията им обаче остават без отговор. Нито предходното, нито  настоящото ръководство на болницата за спешна помощ обаче е взело отношение по въпроса, твърдят лекарите, цитирани от Нова ТВ.

"До обяд задължително няколко пъти трябва да има скандал. Независимо дали е в зала, по коридорите или в стълбището. Той трябва някъде да си излее агресията”, коментира операционната сестра Вивиана Иванова.

"С доктор Борисов се работи много трудно. Многократно е обиждал персонала. На няколко пъти има и физическа саморазправа. Това създава един нетърпим микроклимат, в който не можем да продължаваме да работим”, добавя доктор Кирил Асенов от Втора урология.

След среща в здравното министерство министърът е уверили медиците, че проблемът ще бъде решен и д-р Борисов ще бъде отстранен или прехвърлен в друго отделение

 

Сподели:

Коментари (0)

Лаура Кьовеши за българския прокурорски възел, разтърсил Европейската прокуратура

Лаура Кьовеши за българския прокурорски възел, разтърсил Европейската прокуратура

"Не бих казала, че митът, че източните държави са по-корумпирани от западните, е истина. А след тези години в Европейската прокуратура, когато виждам какво се случва днес в 24 държави членки, а в началото бяха 22, много пъти съм казвала, че няма чисти държави", заяви европейският главен прокурор

DARA кацна в София след триумфа на „Евровизия 2026“

DARA кацна в София след триумфа на „Евровизия 2026“

Българската изпълнителка е посрещната от фенове и журналисти на Терминал 2 на летище „Васил Левски“

Катастрофа между два тира блокира Прохода на Републиката

Катастрофа между два тира блокира Прохода на Републиката

По пътното платно има разлято гориво. Екипи на полицията пренасочват леките автомобили през прохода Шипка.