24 Декември, 2025

Журналистка: Първанов няма шанс да се върне на бял кон в БСП

Журналистка: Първанов няма шанс да се върне на бял кон в БСП

Тя не се ангажира точно да назове за каква кариера става дума, но предположи, че би могло да става въпрос за еврокомисар, посочи Недялкова.

Този изход на Станишев е подготвен още в момента, в който стана председател на ПЕС, а съпругата му даже има офис в Брюксел, допълни тя. По думите й това ще сложи край на сегашната ситуация с БСП и АБВ. 

Георги Първанов като един опитен политик можеше да изтърпи половин година, но той не го направи, което показва, че има някакъв много силен личен мотив, намекна журналистката, като не уточни какъв може да е този мотив. 

Според нея рестартът на АБВ и европейската кариера на Станишев могат да се приемат като знак за обновление, нов шанс за БСП и логичното й развитие. Членовете на БСП са политически грамотни, живели са 24 години в обсада и много добре разбират как се разпределя външния натиск. За цялата членска маса на БСП е ясно, че Сергей Станишев е твърде дълго в ръководенето на партията и за всеки вариантът за достойно развитие на политическа кариера е най-добрият вариант, Недялкова.

Тя отказа да се ангажира с прогноза кого би посочил Станишев за свой наследник. По думите й обаче Първанов категорично не би се върнал на бял кон в тази ситуация.

 

Сподели:

Коментари (0)

България предложи доставки на мазут на Република Северна Македония

България предложи доставки на мазут на Република Северна Македония

Българската страна заяви готовност да съдейства за осигуряването на необходимите количества при спазване на техническите и логистичните възможности

Проф. Павлов: 2025 г. бе лоша за българо-македонските отношения, вината е на Скопие

Проф. Павлов: 2025 г. бе лоша за българо-македонските отношения, вината е на Скопие

Очаквам още по-голямо засилване на стремежа на режима на Мицкоски, подобно на Груевски преди години, да се разграничава историята на Македония от тази на България, което е някакъв абсурд от гледна точка на историческата наука, казва още историкът

Румяна Коларова: Не изключвам МЕЧ, "Величие", "Възраждане" и БСП да работят за идеите на Радев

Румяна Коларова: Не изключвам МЕЧ, "Величие", "Възраждане" и БСП да работят за идеите на Радев

Политическият пейзаж в България отново се раздвижи след подадената оставка на кабинета