Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов изнесе слово пред конгреса Европейската народна партия в Дъблин.
"Ситуацията в България е подобна на тази в Украйна. Вече над 300 дни в България всеки ден се протестира и от тази трибуна искам да благодаря и на "Ранобудните студенти" и на българските граждани, които продължават да не искат бившите комунисти и сегашнтие социалисти с лидера на ПЕС Сергей Станишев да водят нечисто България, заедно с националистическата партия "Атака" и с партията, която напусна пленарна зала, когато почина нашият велик президент - Мартенс (Вилфрид Мартенс, б.а.) - ДПС. С тази партия управляват държавата", коментира лидерът на ГЕРБ
"Що се касае до нашето управление. В нашата история за първи път политическа партия печели избори за втори пореден път. Ускореното ни усвояване на европейски фондове, прозрачност в управление, стегнахме фискалната дисциплина. Благодарение на всички европейски граждани в София вече имаме едно от най-добрите метра в Евроа, магистрали, Дунав мост -2 , множество пречиствателни станции и над 40 пъти подобрихме усвояването на европейски фондове.", добави Бойко Борисов.
"Надявам се и този път да дадем принос за ЕНП. Срещу мен за 10-и път ще се изправи лидерът на социалистите Сергей Димитриевич Станишев и се надявам за десети пореден път отново да го победя", завърши словото си Борисво.
Още от Топ Фактор
Руснаците бягат, а ние чакаме да бъдем отново „освободени“
Добре радев да си спомни за поговорката, според която който седи на два стола, винаги пада от тях. И колкото по-усукани са лъжите му, толкова по-болезнено е това падане
Архимандрит Никанор: В умовете и сърцата на много българи Русия е идол, който е изместил Бог, уповават се на Кремъл и Путин да им решат проблемите
Руската православна църква и нейните структури по света ще носят завинаги тежестта на своето възраждане под покровителството на Сталин
Ние, българите си го избрахме, ние, българите ще платим за деянията му
РР е друг тип, той има матрица в главата си – инсталирана, пирографирана. Матрицата на промития просъветски манталитет, според която любовта към СССР, към Русия е с безусловен приоритет над обичта към България