27 Април, 2026

Софиянски подарява партията си на протеста, прави ново движение

Софиянски подарява партията си на протеста, прави ново движение

Той дори е отправил официална покана до хората, които станаха лице на февруарските протести срещу правителството на ГЕРБ да дойдат на конгреса на 5 октомври, да си изберат ръководство и да опемат формацията.

По този повод Софиянски обяви още, че излиза от политиката и ще прави, заедно със свои съмишленици гражданско движение. Бившият столичен градоначалник има и още по-радикално предложение – всички десни партии да се разпуснат в един и същи ден, а на следващия техните привърженици да си направят конгрес и да учредят нова политическа сила, , пише “Преса”

Идеите му обаче не срещат поддръжка от другите партии, визирани в предложението. Това е бягане от отговорност и опит да се влезе в медийното пространство с ПР цели, смята лидерът на “синьо единство” Христо Панчугов. 

Сподели:

Коментари (0)

„Независимая газета“ с хибриден анализ: Битка за България, а Радев е добрият герой

„Независимая газета“ с хибриден анализ: Битка за България, а Радев е добрият герой

Ако лидерът на "Прогресивна България" стане премиер, българската външна политика вероятно ще стане по-малко съобразена с европейските позиции, прогнозира изданието

Бал маске - погледнете на изборите като последното желание на смъртника

Бал маске - погледнете на изборите като последното желание на смъртника

Идват решетъчни хора, винкели запоени в криви идеологични решетки, за да изпълнят пъкления план за развитието на България

 Гагарин и руската империя на лъжите

Гагарин и руската империя на лъжите

Светът ще продължава да знае за полета само това, което е изгодно на съветската пропаганда, за която е по-лесно да удавя в полуистини и лъжи всичко, което не ѝ изнася