17 Януари, 2026

​Алтернативни факти: Съветничка на Тръмп си измисли "клане" в Кентъки, за да защити указа му

​Алтернативни факти: Съветничка на Тръмп си измисли "клане" в Кентъки, за да защити указа му

Високопоставена съветничка на американския президент Доналд Тръмп защити забраната му хора от седем мюсюлмански страни да влизат в Щатите с несъществуващо „клане”.

Келиан Конуей подкрепи указа за имиграцията, като заяви, че Барак Обама е предприел подобни действия през 2011 г. след „клането в щата Кентъки”.

„Тогава беше наложена шестмесечна забрана върху програмата за иракски бежанци, след като двама иракчани дойдоха тук в тази страна, радикализираха се и бяха главните организатори на клането в Боулинг Грийн. Повечето хора не знаят за това, защото то не беше отразено”, заяви Конуей.

Съветничката е визирала случай от 2011 г., когато двама иракчани бяха арестувани и обвинени в заговор за изпращане на оръжия и пари за бойци на Ал Каида в Ирак. Тогава те били погрешно приети в САЩ като иракски бежанци и преселени в град Боулинг Грийн.

Клане там никога не е имало.

Двамата мъже в момента се намират в затвор в САЩ и никога не са били обвинявани в заговор за нападения в САЩ.

Конуей стана известна още в първите дни на мандата на Доналд Тръмп, когато използва фразата „алтернативни факти” за подвеждащите и неверни твърдения, които администрацията на новия президент разпространява.

Сподели:

Коментари (0)

Китайският изтребител J-15 има скрита „ДНК“ на руската армия

Китайският изтребител J-15 има скрита „ДНК“ на руската армия

J-15 е създаден на базата на съветския Су-33 и е оптимизиран за самолетоносачи със система STOBAR. Самолетът дълго време страдаше от постоянни недостатъци, но това вече се променя

САЩ получиха покана за военни учения на НАТО в Гренландия

САЩ получиха покана за военни учения на НАТО в Гренландия

Генерал-майор Сьорен Андерсен подчерта, че ученията са свързани със „случващото се в Украйна“, като уточни, че досега не е наблюдавал присъствие на руски или китайски кораби в близост до арктическия остров

Наследникът на Рамзан Кадиров катастрофира жестоко и е в тежко състояние

Наследникът на Рамзан Кадиров катастрофира жестоко и е в тежко състояние

„Пътищата към болницата са затворени, тъй като там е докаран Адам, той се намира в реанимация в безсъзнание, както се говори. Какво точно е състоянието на сина на Кадиров, не знаем със сигурност“, разказва събеседник от Грозни