16 Декември, 2025

​Байдън призна: Под натиска на САЩ ЕС прие санкциите срещу Русия

​Байдън призна: Под натиска на САЩ ЕС прие санкциите срещу Русия

Страните от ЕС са се съгласили на санкции срещу Русия едва след силен натиск от страна на САЩ. Това призна американският вицепрезидент Джо Байдън в реч в Харвардския университет, щата Масачузетс, цитиран от американски медии.

По думите му САЩ са изправили Русия пред "прост избор: уважавайте суверенитета на Украйна или ще се сблъскате с по-сериозни последици. Това ни позволи да обединим основните развити държави, за да накараме Русия да плати реалната цена",

"Истина е, че те (страните от Евросъюза) не искаха това, призна Байдън. Но Америка пое ролята на лидер и президентът на САЩ настояваше за това. Понякога дори му се налагаше да поставя в неудобно положение Европа, за да може тя дори с риска от икономически щети да започне да действа с цел Русия да си плати", изтъкна Байдън.

"Ние не искаме рухването на Русия, ние искаме тя да постигне успех", добави още американският вицепрезидент. По думите му ръководството на Русия "трябва да направи избор". 

Сподели:

Коментари (0)

Война на дронове! Ударът по руска подводница със Sub Sea Baby – това е нова глава на войната

Война на дронове! Ударът по руска подводница със Sub Sea Baby – това е нова глава на войната

"В резултат ще видим и промяна в отбранителната позиция на Русия в обширното пристанище на Новоросийск, разположено в североизточния край на Черно море“, прогнозират анализатори

Шефът на Мосад:  Израел трябва да гарантира, че Иран няма да възобнови ядрената си програма

Шефът на Мосад:  Израел трябва да гарантира, че Иран няма да възобнови ядрената си програма

"Ние носим отговорността да гарантираме, че ядреният проект, който беше тежко увреден, в тясно сътрудничество с американците, никога повече няма да бъде активиран“, каза Барнеа по време на церемония по награждаване на агенти на „Мосад“ в Йерусалим

Доналд Тръмп: Утре ще се обърна към нацията на живо от Белия дом

Доналд Тръмп: Утре ще се обърна към нацията на живо от Белия дом

Той добави, че това е била „страхотна година“ за Съединените щати откакто се е върнал на власт през януари