13 Август, 2026

​Днес Обама ще реши има ли живот за Русия

​Днес Обама ще реши има ли живот за Русия

Понеделник, 18 януари започва едно вълнуващо съревнование, което между другото, ще бъде посетено от всички „богопомазани“ руснаци, съобщава newsonline24. На пренаситения световен нефтен пазар ще предложи своите продукти и Иран, след като САЩ и Европа отмениха санкциите към тази страна. Макар да останаха някои ограничения на „входа и изхода“, Иран вече може да продава нефт.

С ужас някои агенции прогнозират с какво количество стоки ще се появят на пазара иранските търговци. Може да се каже, че това е въпрос на живот и смърт за тези държави, които се надяват в близките сто години да се наредят на масата на нефтените рентиери.

Векът на газ и нефт, на който се уповаваха чекистите, приключи точно по време на годишнината от Великата Октомврийска революция. На такива сюрпризи е способна единствено историята.

Иранците със своите барели нефт са настроени решително да ги пласират на преференциални цени. Поогладняха, бедничките, след години на санкции и сега са готови на битка докрай, за да намерят място под слънцето.

Кой е един от главните конкуренти за Иран – Матушка Русия. Нашата марка нефт Urals вече се срина на 26 долара за барел и докъде ще падне - не му се вижда краят.

Кое е радостното във всички тези истории? 89% от руснаците са уверени, че президентът Путин има таен план и нашите нефтени залежи ще се окажат по-големи от тези на иранците, американците, саудитците и на всички останали.

А истината е, че днес Барак Обама ще реши този въпрос: Да даде на руснаците още един шанс, или проектът „Русия“ да бъде закрит с появата на Иран на нефтения пазар.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
Киев потвърди ударите по фрегатите „Адмирал Есен“ и „Адмирал Макаров“ – носители на ракети „Калибър“

Киев потвърди ударите по фрегатите „Адмирал Есен“ и „Адмирал Макаров“ – носители на ракети „Калибър“

Фрегаттата „Адмирал Есен“ е сред трите руски кораба, които бяха ударени в нощта срещу 12 август. Поразен е и патрулният кораб „Василий Биков“, както и инфраструктурата на нефтобазата „Грушовая“, петролния терминал „Шесхарис“ и радиолокационната станция 30Н6Е, която е част от зенитно-ракетния комплекс С-300

Епидемията от ебола в Конго е на път да надмине най-смъртоносната в историята

Епидемията от ебола в Конго е на път да надмине най-смъртоносната в историята

Епидемията беше обявена на 15 май, но властите сега твърдят, че тя е започнала още през февруари.

Асен Василев: Разбираемо е защо  бащите на убийците харесват „Прогресивна България“

Асен Василев: Разбираемо е защо бащите на убийците харесват „Прогресивна България“

"Никой български премиер не си е позволявал подобно предателство към българския народ. Нито такава безподобна наглост", казва той. 

Коментари (0)