4 Април, 2026

​Маккейн: Путин – е бандит, убиец и агент на КГБ, да си го кажем направо

​Маккейн: Путин – е бандит, убиец и агент на КГБ, да си го кажем направо

Президент РФ Владимир Путин е съпричастен към убийството в Москва на руския опозиционен лидер Борис Немцов, наруши териториалната цялост на Украйна и бомбардира болница в Алепо, обяви в ефира на „Face the Nation“ на телевизия CBS американският сенатор Джон Маккейн, цитиран от gordonua.com.

Той отбеляза, че „Путин е бандит, убиец и агент на КГБ". Маккейн призова да назоваваме главата на руската държава с истинските имена и добави, че с президента на РФ трябва да се разговаря, но само от позицията на силата.

Маккейн изрази надежда, че по въпроса за отношението към Русия новоизбраният американски президент Доналд Трамп ще се съобрази с мнението на хората, които и той, и всяка страна трябва да уважават, в това число и с това на генерала в оставка от Корпуса на морската пехота Джеймс Матис, който вероятно ще заеме поста на министър на отбраната на САЩ.

Републиканецът Дональд Трамп, който беше избран за президент на Америка на 8 ноември, ще встъпи в длъжност на 20 януари 2017. В настоящия момент той е ангажиран със създаването на бъдещия управленски екип.

На 2 декември изданието „The Washington Post“ съобщи, че Трамп има намерение да назначи за министър на отбраната Матис. Според информации в медиите, той е застъпник на една много по-крайна позиция на САЩ по отношение на неговите противници, особено когато става въпрос за границите, и в частност когато става дума за Иран.

Трамп беше критикуван и заради симпатиите му към руския президент. Той не веднъж отправи комплименти към Путин и дори намекна, че в случай че бъде избран за президент на САЩ, ще преразгледа въпроса с признаването на анексията на Крим.

Сподели:

Коментари (0)

Илия Лазаров: РСМ трябва на изпълни поетите ангажименти без излишни балкански тарикатлъци

Илия Лазаров: РСМ трябва на изпълни поетите ангажименти без излишни балкански тарикатлъци

"Северна Македония е добре дошла в европейското семейство, когато започне да се държи по европейски и покрие критериите за членство4, смята той.

Русия се готви да блокира резолюция за Ормузкия проток в Съвета за сигурност на ООН

Русия се готви да блокира резолюция за Ормузкия проток в Съвета за сигурност на ООН

В протокола на изявлението Лавров допълва, че в тази резолюция не се споменава, че „Иран е жертва на агресия“. По негови думи приемането ѝ ще предизвика враждебна реакция от страна на властите в Техеран

The Hill за недоволството в Русия: Путин ходи по по-тънък лед, отколкото си мисли

The Hill за недоволството в Русия: Путин ходи по по-тънък лед, отколкото си мисли

"Войната в Украйна показа, че руският президент живее в измислен свят", пише авторът, професор по политология в Университета Рутгерс в Нюарк