26 Август, 2026

​Путин пренаписва историята – вкарва Крим в руските учебници

​Путин пренаписва историята – вкарва Крим в руските учебници

Руският президент Владимир Путин нареди на правителството съвместно с Руското историческо общество да включи в новите учебници по история ролята на Крим и Севастопол в съдбата на Руската империя, СССР и съвременна Русия, съобщи ИТАР-ТАСС.

Сигурен съм, че Крим и Севастопол ще бъдат включени в учебниците. Това е сред нещата, на които трябва да учим нашите млади хора, посочи Путин.

Срокът за включване на Крим в учебниците е 15 август тази година, като обучението по тях ще започне през 2015 г., когато ще бъдат въведени нови учебни програми.

Крим и Севастопол се присъединиха към Русия през март, след като беше проведен референдум, на който над 96% от жителите посочиха, че искат полуостровът да се отцепи от Украйна и да се присъедини към Русия.

Анексирането на Крим не е признато от Украйна, от страните от Западна Европа и САЩ.

Сподели:
Босът на кавказката мафия е бил застрелян в Израел

Босът на кавказката мафия е бил застрелян в Израел

Първият опит за покушение срещу Янис Юшваев е бил през 2015 г. и е останал неуспешен, сега убиецът на криминалния бос е бил маскиран като немощен старец

Москва променя стратегията към Украйна, тества реакцията на региона с удари по границата с Молдова

Москва променя стратегията към Украйна, тества реакцията на региона с удари по границата с Молдова

Анализатори от Института за изследване на войната коментират, че атаките по граничната и пристанищната инфраструктура са част от по-широка кампания за ограничаване на украинската търговия с Европа

Разнопосочни сигнали за визитата на Ратклиф: Кремъл разкри целта, Вашингтон - упорито мълчи

Разнопосочни сигнали за визитата на Ратклиф: Кремъл разкри целта, Вашингтон - упорито мълчи

Съдържанието на преговорите остава класифицирано, но според публикации на CBS News и Axios, посещението се провежда в контекста на изострени глобални рискове и специфични геополитически промени, които изискват директни канали за комуникация между САЩ и Русия

Коментари (0)