„Телма” (Македония): Договорът за добросъседство с България ще бъде успех, според Франция и Германия
Подписването на Договора за добросъседство между България и Македония е много важна стъпка за стабилизацията на Балканите, а двете страни ще получат нови възможности за приятелство, предаде македонската телевизия „Телма“.
Подписването на Договора за добросъседство между България и Македония е много важна стъпка за стабилизацията на Балканите, а двете страни ще получат нови възможности за приятелство, предаде македонската телевизия „Телма“.
Медията излъчи казаното от френския посланик в Македония Кристиан Тамоние, който подчерта, че е оптимист за преодоляването на спорните въпроси между България и Македония.
Френският дипломат заяви, че трябва да има добра воля, както и да се гледа на съседните държави като на приятелски, а не неприятелски.
Подобно нещо каза и германският посланик Алтхаузер. Според нея македонското правителство е предприело редица смели стъпки, а една от тях е желанието да се променят отношенията с България.
По отношение на евентуалните спорни точки в договора, Алтхаузер заяви, че всичко може да се промени. Според нея това се прави от политическите сили, които вече няколко седмици преговарят по текста.
Посланиците Тимоние и Алтхаузер поддържат и процеса на подобряване на отношенията между Македония и Гърция.
Още от Свят
Зеленски изпрати спешно писмо до Тръмп за критичния недостиг на средства за ПВО
В посланието е отразена и тревогата на Киев относно трудностите с осигуряването на доставки на оръжие по програмата PURL, която позволява на съюзниците от НАТО да финансират закупуването на американско оръжие за Украйна
След удар на ВСУ е изгорял щабът на Черноморския флот на Русия в Севастопол
Назначеният от Кремъл окупационен „губернатор“ на граза Михаил Развожаев потвърди ударите по града.
Тръмп ще се срещне с кабинета си в критичен момент за преговорите с Иран
При настоящето положение на нещата обаче Тръмп рискува също така войната, която сам реши да започне, да приключи с незадоволителен край