25 Декември, 2025

Абхазкият премиер загина при автомобилна катастрофа

Абхазкият премиер загина при автомобилна катастрофа

Генадий Гагулия

Премиерът на грузинската сепаратистка област Абхазия Генадий Гагулия почина късно снощи при автомобилна катастрофа, докато автомобилният му ескорт се връщаше от летището след посещение в Сирия, съобщи ТАСС.

В автомобила с премиера се е блъснала кола, навлязла в насрещната лента, управлявана от млад абхазец. Той е дал негативна проба за алкохол, но пробата за наркотици е била положителна. Прокуратурата вече заведе дело срещу него.

При катастрофата бяха ранени шофьорът на премиера и един бодигард. Те вече бяха освободени от болницата.

Президентът на Абхазия Раул Хаджимба, който пътуваше със същия кортеж, не е пострадал. Той изрази съболезнованията си на семейството и близките на премиера, встъпил в длъжност през април тази година.

Гагулия посети Сирия, за да се срещне с живеещи в страната абхазци, според правителствен сайт.

Независимостта на Абхазия е призната само от няколко страни, главно място сред които заема Русия. Грузия смята региона за част от своята територия, въпреки че няма контрол над него от 2008 година.
Сподели:

Коментари (0)

САЩ ще разкрият още нови документа по делото Джефри Епстийн

САЩ ще разкрият още нови документа по делото Джефри Епстийн

Публикуването на всички документи, свързани със сексуалния насилник беше задължително по закон, приет почти единодушно от Конгреса миналия месец и подписан от президента Доналд Тръмп

За вярност към Родината Путин закичи с орден Мария Захарова

За вярност към Родината Путин закичи с орден Мария Захарова

На церемонията по връчването на държавни награди в Кремъл говорителят на руското МВнР благодари на родителите си за това, че са я възпитали любов към Русия

ВСУ атакуваха стратегически цели в Русия, удариха и ключов завод в Тулска област

ВСУ атакуваха стратегически цели в Русия, удариха и ключов завод в Тулска област

Предишната нощ украински дронове нанесоха поредица от удари по химическия завод "Ставролен" в град Будьоновск, разположен на 200 км от Ставропол, Русия