26 Декември, 2025

Ал Кайда дава награда от 3 млн. долара за главата на Асад

Ал Кайда дава награда от 3 млн. долара за главата на Асад

Абу Мохамад ал Голани заяви в разпространен снощи аудиозапис, че ще плати "три милиона евро на този, който убие Башар Асад и го изличи от историята. "Колко още време ще се лее мюсюлманска кръв заради човек, който е влюбен във властта? Колко време трябва да чакат мюсюлманите да си върнат правата?", заяви лидерът на групировката "Джебхат ан нусра" ("Фронт на победата).

Джихадисткият лидер каза, че ще плати парите дори на човек от семейството на Асад и ще предостави закрила за него и близките му.

Голани обеща два милиона евро на всеки, който убие лидера на Хизбула Хасан Насрала "дори ако е член на собственото му семейство или шиит" като него.

Хизбула изпрати няколко хиляди бойци в Сирия в подкрепа на режима на Асад на няколко фронта във войната, която отне живота на над 240 000 души от март 2011 г.

Сподели:

Коментари (0)

Foreign Policy: Европа е във война! Украйна и останалите през 2025

Foreign Policy: Европа е във война! Украйна и останалите през 2025

На бойното поле се е установила ужасна патова ситуация. 750-милната фронтова линия е толкова пренаселена с дронове, че всяко движение е смъртоносно, а бавните напредъци на Русия са постигнати с огромни човешки жертви.

Коледното обръщение  Чарлз III засилва ролите на двама от кралското семейство

Коледното обръщение Чарлз III засилва ролите на двама от кралското семейство

В речта си 77-годишният крал говори за жизнения „път на търсене“, споменавайки библейската история за влъхвите, които преодоляват физически и морални изпитания и намират вътрешна сила.

Патриарх  Даниил цитира Йоан Златоуст:  Името на Църквата не е име на разделение, а на единение и на съгласие

Патриарх Даниил цитира Йоан Златоуст: Името на Църквата не е име на разделение, а на единение и на съгласие

Православната църква е длъжна още по-високо да издигне своя глас в общо свидетелство за светлината и мира, които Христос ни донесе със Своето раждане