22 Януари, 2026

Арестуваха автора на скандалния филм за Мохамед

Арестуваха автора на скандалния филм за Мохамед

55-годишният Накула Басели Накула, който живее в щата Калифорния, се яви пред съда, който постанови, че той трябва да остане в ареста, тъй като има опасност да се укрие от правосъдието, пише БТА. 

През 2010 г. Накула е бил признат за виновен за банкова измама и осъден на 21 месеца затвор. През 2011 г. е бил освободен и му е била наложена пробация, съгласно която му е било забранено да използва компютър или интернет без разрешението на властите.

През юли тази година в ЮТюб се появи 14-минутен трейлър на филма "Невинността на мюсюлманите", в който се осмива пророкът Мохамед. Видеоклипът предизвика съпроводени с насилие протести в ислямския свят. Властите установиха, че зад филма стои Накула, представял се с псевдонима Сам Басайл.

Сподели:

Коментари (0)

Кийт Келог:  Украйна трябва да преживее зимата, за да получи предимство във войната

Кийт Келог: Украйна трябва да преживее зимата, за да получи предимство във войната

"Владимир Путин търси път как достойно да излезе от тази ситуация, защото разбира: тази война няма да я спечели“, заяви бившият специален пратеник на президента на САЩ

Тръмп с ново салто мортале: Няма да използвам сила срещу Дания, нито ще налагам мита заради Гренландия

Тръмп с ново салто мортале: Няма да използвам сила срещу Дания, нито ще налагам мита заради Гренландия

"Въз основа на една много продуктивна среща, която проведох с генералния секретар на НАТО Марк Рюте, ние оформихме рамката на бъдещо споразумение във връзка с Гренландия и, в действителност, с целия Арктически регион", заяви той

Председателят на Европейския съвет на фона на заплахите на Тръмп: Готови сме да се защитаваме 

Председателят на Европейския съвет на фона на заплахите на Тръмп: Готови сме да се защитаваме 

"Европейският съюз разполага със силата и инструментите за това“, увери Антониу Коща