Българин е сред призьорите в Международния конкурс за филмова музика 2016 Indie Gathering Film Scoring Competition. Вальо Генов е спечелил второ място в престижния конкурс в надпревара със стотици музиканти от цял свят. Церемонията по награждаването, както и излъчване на наградените творби и филми, ще се състои от 11 до 14 август в Хъдсън, Охайо, САЩ.
Участието в конкурса е било изцяло по електронен път, разказа пред Дарик Вальо Генов. Задачата пред всеки участник е била да създаде авторска музика по 2-минутно видео, което организаторите на състезанието изпращат. Международно жури, в чийто състав влизат режисьори, музиканти и актьори, е оценявало творческите продукти на автори от САЩ, Япония, Китай и страни от Европа.
Музикалните занимания на Вальо датират от ранна детска възраст. С композиране на филмова музика трупа опит едва от две години.
Още от Свят
И Италия не е съгласна със санкциите на ЕС срещу Кирил Гундяев
Притеснението на Рим произтича от Ватикана - то е породено от неудобството да бъдат наложени санкции срещу лидер на християнска деноминация
СБУ удари военни летища в Крим: унищожени или повредени са най-малко седем самолета
По-конкретно, на летище „Саки“ са поразени седем хангара за съхранение на авиационна техника, в които са се намирали изтребители и фронтови бомбардировачи Су-30СМ, Су-30 и Су-24
The New York Times: Ударите срещу Русия растат, но Путин не възнамерява да прекрати войната
Анализаторите смятат, че Кремъл все още не вижда причина да променя стратегията си, въпреки че натискът върху руската икономика и общество се увеличава